Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 4252
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zobaczyli nie tylko sekrety ratusza

Czwartek, 10 listopada 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zobaczyli nie tylko sekrety ratusza
Fot. Angela
Gabinet prezydenta, średniowieczną studnię, wypchanego jelenia i inne ratuszowe ciekawostki poznali wczoraj czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach.

– Zabrałem uczniów na tę wycieczkę, bo wielu z nich nigdy nie widziało ratusza. Moim zdaniem żadne lekcje teoretyczne nie dają im tylu wiadomości, co osobiste zobaczenie tych ciekawostek – mówi Ryszard Gil.
– To była moja pierwsza wizyta w ratuszu. Było to dla mnie spore przeżycie – mówiła Ola Łoniewska. Potwierdziły to Ola Anufrowicz, Justyna Majchak, Weronika Gradkowska i Julia Kamińska. Uczennice przyznały, że była to dla nich świetna rozrywka i już czekają na równie ciekawą wycieczkę.

Jak mówi Jerzy Zębik, który służył wycieczkowiczom za przewodnika, co roku ratusz odwiedza wiele wycieczek dzieci i młodzieży. Są to przede wszystkim przedszkola i szkoły podstawowe. Największym zainteresowaniem zawsze cieszy się gabinet prezydenta. Uczniowie z „szóstki” zobaczyli też przeszkloną studnię średniowieczną odkrytą podczas remontu przybudówki, dzwon, a także wyeksponowanego na korytarzu wypchanego jelenia. Mieli też okazję zwiedzić salę rajców. Usłyszeli też historię rzeźby Neptuna oraz stojącego na placu Ratuszowym tramwaju.

Wcześniej czwartoklasiści zobaczyli zmodernizowaną siedzibę Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group