Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9848
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znów zalewa

Czwartek, 31 sierpnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Po obfitych opadach deszczu z nocy ze środy na czwartek i w czwartek wystąpiły lokalne podtopienia. Wylały potoki, które nie utrzymały w korytach nadmiaru wody.

– Stan rzek jest poniżej stanu alarmowego – uspokaja Wiesław Mazurek, szef Powiatowego Centrum Zarządzenia Kryzysowego. Gorzej jest z mniejszymi ciekami, Radomierką oraz Igielnikiem.

– Trwa akcja dostarczania worków na ulicę Witosa, gdzie zagrożenie stanowi Radomierka – dodał W. Mazurek. – Sytuacja jest jednak pod pełną kontrolą – podkreślił.

Specjalny komunikat o monitorowaniu rzek i potoków przedstawiła policja. Funkcjonariusze zachowują wzmożoną czujność.

W Kotlinie Jeleniogórskiej wciąż pada deszcz, z różną intensywnością. Do tego wieje wiatr, którego siła słabnie. Jednak rano, na Śnieżce, wicher osiągał prędkość do 100 km na godzinę.

– Było jednak cieplej niż w środę, około pięciu stopni – poinformował dyżurny ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W środę na najwyższym szczycie Sudetów Zachodnich spadł pierwszy tego lata śnieg „okraszony” deszczem. Temperatura wynosiła poniżej dwóch stopni Celsjusza.

Meteorolodzy zapewniają, że w piątek pogoda ma się poprawić. Przestanie lać deszcz i ociepli się. Dlatego nie przewidują, aby poziom rzek w regionie gwałtownie się podniósł, choć nie wykluczają lokalnych podtopień przez mniejsze cieki, strumienie i potoki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group