Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 7019
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra - powiat jeleniogórski: Znów wezbrały rzeki i potoki. Jest groźnie

Wtorek, 25 czerwca 2013, 11:37
Aktualizacja: Środa, 26 czerwca 2013, 8:53
Autor: Mea
Jelenia Góra - powiat jeleniogórski: Znów wezbrały rzeki i potoki. Jest groźnie
Fot. Mea
Dzisiaj rano (ok. godz. 8.00) zostały wprowadzone pogotowia przeciwpowodziowe w regionie jeleniogórskim. Stan alarmowy został przekroczony na rzece Kamienna w Cieplicach i Piechowicach, na Bobrze w Jeleniej Górze, na Kamienicy w Barcinku oraz na rzece Łomnica w Łomnicy. Padać ma do jutra.

Na rzece Kamienna w Cieplicach stan alarmowy przekroczony jest o 30 cm. Na rzece Bóbr w Jeleniej Górze wodowskaz jest nieczynny, ale jak informuje Włodzimierz Belta, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze, na tej rzece poziom wody osiągnął stan alarmowy. - Już w dwóch miejscach wylał potok Radomierka przy ul. Witosa w Maciejowej, ale nie mieliśmy zgłoszeń, by jakieś domostwa zostały już podtopione – poinformował Włodziemierz Belta.

Również w całym powiecie jeleniogórskim ogłoszony jest alarm przeciwpowodziowy. Najgorzej jest w gminach: Stara Kamienica, Podgórzyn, Piechowice i Mysłakowice, gdzie już wydawane są worki. – Na godz. 10.00 przekroczone stany alarmowe były w Łomnicy na rzece Łomnica o 44 cm, w Piechowicach na rzece Kamiennej o 47 cm oraz w Barcinku na rzece Kamienica o 81 cm. Stany alarmowe są przekroczone w Wojanowie na rzece Bóbr o 32 cm, w Jakuszycach na rzece Kamienna o 18 cm i w Kowarach na rzece Jedlica o 7 cm – poinformowała Marta Weraksa z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

– Od rana mieliśmy ok. 20 interwencji m.in. w Starej Kamienicy, Barcinku, Rybnicy, Miłkowie, Ściegnach, Kowarach i Maciejowej – poinformował Tomasz Filinger z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Straż Pożarna zabezpieczyła też brzeg potoku Radomierka przy ul. Witosa w Maciejowej workami z piaskiem. Mieszkańcy boją się kolejnej powodzi. – Rzeka ma wysoki poziom wody i w niektórych miejscach woda już wylała się na ulicę, a cały czas jeszcze pada. Sytuacja powtarza się. Regulacja tego potoku niewiele pomogła. Wszyscy znów boją się powodzi – powiedziała Sabina Zajączkowska, mieszkanka Maciejowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
841
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group