Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7324
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znów oszustka wyłudziła pieniądze „na wnuczkę”

Piątek, 22 marca 2019, 16:15
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:50
Autor: 112
Kara pozbawienia wolności do ośmiu lat grozi mieszkance Wrocławia, która metodą na, „tzw. wnuczkę” wyłudziła od 80–letniej jeleniogórzanki 25 tysięcy złotych. Nie jest wykluczone, że kobieta w ten sam sposób oszukała również inne osoby.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadząc czynności w sprawie oszustwa ustalili podejrzewaną o to przestępstwo. Okazała się nią 33-letnia mieszkanka Wrocławia. Kobiecie 21 marca br. przedstawiono zarzut oszustwa.

11 lutego br. około godziny 14.00 do 80-letniej mieszkanki Jeleniej Góry zadzwoniła na numer stacjonarny kobieta podająca się za wnuczkę. Poinformowała ją że spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy na pełnomocnika, który będzie prowadził jej sprawę. Pokrzywdzona pieniądze jakie posiadała w domu przekazała oszustce.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawczyni. W trakcie prowadzonych czynności, na podstawie zebranych informacji, wytypowali 33-latkę jako podejrzewaną o ten czyn. Policjanci okazali pokrzywdzonej zdjęcie kobiety. Jeleniogórzanka potwierdziła, że to jej przekazała pieniądze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą stratą, jeżeli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych zasad: policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, Policja nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
28%
Złości
6
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group