Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7305
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Znów nawarzą piwa we Lwówku

Piątek, 2 stycznia 2009, 8:20
Aktualizacja: Sobota, 3 stycznia 2009, 8:57
Autor: Mar
REGION: Znów nawarzą piwa we Lwówku
Fot. Mar
Wiadomo już, że browar Ciechan z Ciechanowa kupi część produkcyjną upadłego i najstarszego w Polsce Browaru Śląskiego w Lwówku Śląskim. Transakcja ma zostać zawarta już w połowie stycznia po decyzji sądu dotyczącej podziału masy upadłościowej.

Browar Ciechan zamierza przejąć za 800 tysięcy złotych browar bez budynku z linią rozlewniczą i bez części pomieszczeń administracyjnych oraz socjalnych.
- To oznacza, że będą płacić niższy podatek od nieruchomości oraz mniej zapłacą za kupno browaru – mówi burmistrz Lwówka, Ludwik Kaziów.

Natomiast w pozostałej części browaru urząd marszałkowski uruchomi muzeum browarnictwa. – Wiem, że komisja kultury sejmiku już zaakceptowała powołanie takiego muzeum – dodał burmistrz.

Część browaru z linią rozlewniczą zostanie sprzedana innemu oferentowi. Ciechan uruchomi własną linię rozlewniczą w części, którą kupi. Warzone piwo będzie oparte na tradycyjnej recepturze, do której przez lata przyzwyczaili się lokalni piwosze ceniący sobie niepowtarzalny smak rycerskiego lub książęcego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group