Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7714
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Znów gęsto sypie

Środa, 3 lutego 2010, 8:29
Aktualizacja: 12:31
Autor: Angela/tejo
REGION JELENIOGÓRSKI: Znów gęsto sypie
Fot. .....
Utrudniające ruch opady śniegu zepsują dziś humor kierowcom.

W nocy mocno wiało. Na drogach potworzyły się zaspy ze śniegu nawianego z pól przez wiatr. Nad ranem w wielu miejscach w regionie zaczęło gęsto sypać.

Drogi są przejezdne, ale warunki – bardzo trudne. Policja informuje, że z powodu utrudniających widoczność opadów oraz zasp, zaleca się kierowcom ciągników siodłowych z naczepami stosowanie łańcuchów na drodze krajowej nr 3 – zwłaszcza na podjeździe do Jakuszyc. "Drogi na szóstkę" doniosły ponadto, że droga z Jeleniej Góry (ul. Goduszyńska) do Starej Kamienicy przez Rybnicę, nie była rano przejezdna.Krajowa "trójka" w stronę Wrocławia jest przejezdna, choć warunki nie są tam łatwe.

Ciężarówki i tiry przez ponad pół godziny tarasowały podjazd ulicą Sobieskiego w stronę ronda na Zgorzelec i Szklarską Porębę. Na miejscu była policja, która samochody osobowe kierowała ulicą Karola Miarki, dzięki czemu korek udało się rozładować. Obecnie trasa jest tam już przejezdna. Policja podpowiada jak się w taką pogodę poruszać po drogach.

Obfite opady śniegu, które wystąpiły po godzinie ósmej w Jeleniej Górze spowodowały, że na drogach powstał lód. Temperatura jest poniżej zera i śnieg, który spadł od razu zamarzł. Trudne warunki panują w całym regionie i powiecie. Do kierujących apelujemy o zachowanie większej odległości między pojazdami, ostrożność, zdjęcie nogi z gazu, przygotowanie się na gwałtowne hamowanie lub zmianę kierunku ruchu, co wiąże się ze śliską nawierzchnią – mówi młodszy aspirant Kacper Krauze, wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Do kolejnej „bitwy” z zimą muszą być przygotowani drogowcy. Śnieg z różną intensywnością ma padać dziś przez cały dzień. Po południu opady ustały, co nie znaczy, że na drogach jest bezpieczniej. Po godz. 11 na drodze nr 30 na wysokości Rybnicy kierowca ciągnika z naczepą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu,

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group