Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3625
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Znikają bariery

Niedziela, 17 lutego 2019, 7:04
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2019, 5:53
Autor: WAC
Piechowice: Znikają bariery
Fot. POK
Zakończył się pierwszy etap remontu siedziby Piechowickiego Ośrodka Kultury. Dzięki przeprowadzonym pracom, obiekt stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji zadbano o likwidację barier architektonicznych na parterze budynku poprzez przebudowę holu i wejścia do sali widowiskowej, która zdecydowanie zwiększyła możliwości udziału w wydarzeniach kulturalnych osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonym stopniu sprawności.

Przy wejściu do POK – u zniknęła duża różnica poziomów, a toaleta została przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze zainstalowano też domofon, który umożliwi skorzystanie z pomocy pracowników POK osobom mających problemy z wejściem na pierwsze piętro budynku, a chcących wypożyczyć książki ze znajdującej się tam biblioteki. Będzie także udostępniana przenośna rampa podjazdowa do wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych, które zechcą wziąć udział w wydarzeniach w sali widowiskowej. Kolejną zmianą jest wyburzenie części zabudowy sali widowiskowej, dzięki czemu można było zamontować szerokie, wahadłowe drzwi dające możliwość swobodnego poruszania się wózkiem.

Zmiany te nie tylko otwierają parter Piechowickiego Ośrodka Kultury na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych, ale również rodziców z małymi dziećmi. Z wózkiem dziecięcym można teraz dostać się bezpośrednio do WC (gdzie wkrótce zamontowany zostanie przewijak dla niemowlaków) i w razie potrzeby także do sali widowiskowej. Na chwilę obecną jest to chyba jedyne takie miejsce w Piechowicach, gdzie młode mamy mogą skorzystać z toalety wspólnie ze swoim maluszkiem leżącym w wózku.

To jeszcze nie koniec likwidacji barier architektonicznych w Piechowickim Ośrodku Kultury. W drugim półroczu tego roku planowane jest wykonanie kładki - pomostu na ścianie budynku POK od strony rzeki Kamiennej, prowadzącego bezpośrednio do sali widowiskowej. Inwestycja ta sprawi, że osoby niepełnosprawne będą mogły zupełnie samodzielnie dostać się na parter budynku, a sala zyska bezpieczne wyjście ewakuacyjne i dodatkowe WC.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group