Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6807
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znany polonista przy kominku u niemieckiego noblisty

Niedziela, 23 listopada 2008, 8:48
Aktualizacja: 17:52
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Znany polonista przy kominku u niemieckiego noblisty
Fot. rylit
Profesor Jan Miodek, znany z prowadzonego od przeszło 20 lat autorskiego cyklu programów w Telewizji Polskiej „Ojczyzna Polszczyzna” był w sobotę gościem Muzeum Miejskiego Domu Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie. Postać profesora ściągnęła tłumy zainteresowanych. Zabrakło miejsc siedzących.

Organizatorzy zaprosili profesora Miodka, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego do „Rozmów przy kominku”, otwartego cyklu spotkań ze znanymi i ciekawymi ludźmi. Sypiący śnieg nie przeszkodził fanom najbardziej popularnego polskiego polonisty w przybyciu do willi Wiesenstein. Zabrakło przygotowanych przez organizatorów miejsc siedzących. Słuchacze radzili sobie, jak mogli stojąc czy przysiadając na schodach, aby wysłuchać wykładu profesora.

Gości przywitała dyrektor muzeum Izabela Zaprucka, a wstęp wygłosił Andrzej Więckowski, pisarz i dziennikarz. Bohater wieczoru, prof. Jan Miodek, który jest nie tylko badaczem, ale również popularyzatorem nauki o języku, ujął zebranych wykładem. Tłumaczył w nim skomplikowane reguły tak, że wydawały się proste i zrozumiałe.
Jak zwykle nie zabrakło na koniec wystąpienia profesora czasu na udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane przez słuchaczy. Można było nabyć książkę autorstwa Jana Miodka pt. „Słowo jest w człowieku” ,którą autor chętnie podpisywał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group