Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Znamy mistrzów Jeleniej Góry [WYNIKI]

Poniedziałek, 15 maja 2023, 16:59
Aktualizacja: 17:00
W sobotę, 13 maja rozegrano VIII Mistrzostwa Jeleniej Góry Przedszkolaków i Młodzieży Szkolnej w szachach. Na starcie zawodów stanęło łącznie 143 zawodników rywalizujących w sześciu kategoriach wiekowych.
- Dla wielu, zwłaszcza młodszych uczestników, był to pierwszy w życiu turniej szachowy z kojarzeniem zawodników, więc nie obyło się bez zamieszania. Konieczna była pomoc sędziów, na szczęście tych była wystarczająca liczba. Turniej odbył się w atmosferze zdrowej rywalizacji i obfitował w emocje. Najczęściej te pozytywne, choć kilka łez też się pojawiło. Czasem tak bywa. Z powodów technicznych zmuszeni byliśmy do skrócenia zawodów o jedną rundę w każdej z grup rozgrywkowych. Tak też się niestety czasem zdarza. Nie odnotowaliśmy żadnych protestów ze strony uczestników, ani tym bardziej ich rodziców. Ostatecznie udało nam się wyłonić mistrzynie i mistrzów Jeleniej Góry - komentują organizatorzy przedsięwzięcia z Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra, dziękując za wsparcie w organizacji zawodów Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze oraz sponsorom nagród, w szczególności firmie Valmet Technologies and Services S.A., Pałacowej Bawialni w Kowarach oraz restauracji Pizza Hut.

W grupie przedszkolaków zawodniczki i zawodnicy rywalizowali osobno. Mistrzynią Jeleniej Góry została Milena Śledzianowska, wicemistrzynią Dominika Szylko a trzecie miejsce zajęła Lena Malinowska.

Mistrzem Jeleniej Góry wśród przedszkolaków został Jan Halicki przed Janem Przystawskim i Mateuszem Ignaciakiem.

Ze względu na małą liczbę kobiet w rywalizacji 8-latek, organizatorzy zmuszeni byli połączyć je z chłopcami, jednak ostateczna klasyfikacja była prowadzona oddzielnie. Zwyciężczynią całej grupy i jednocześnie mistrzynią Jeleniej Góry została Zuzanna Martyka, wicemistrzynią Aleksandra Ignaciak, a trzecie miejsce zajęła Maria Fudali. Mistrzem Jeleniej Góry został Sebastian Zalewski, przed Leonem Gazdowiczem a trzecie miejsce zajął Oliwier Pindral. Nadmienić trzeba, że w rywalizacji panów zdecydowała punktacja pomocnicza Buchholza.

Wspólna rywalizacja i osobna klasyfikacja miała też miejsce w kolejnych grupach wiekowych. Wśród 10-latków mistrzynią Jeleniej Góry została Elżbieta Błaszkiewicz, drugie miejsce zajęła Laura Moryc a trzecie Julia Halicka. Wśród panów triumfował Jakub Dudek przed Wiktorem Bilińskim i Bartoszem Szymaniakiem.

Wśród 12-latków najlepszą zawodniczką i mistrzynią Jeleniej Góry została Karolina Chrzanowska, drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Gerono, zaś trzecie Alicja Fudali. Najlepszym szachistą do lat 12 okazał się Patryk Bąk, po drugie miejsce sięgnął Amadeus Aksianevich, a trzecie Kacper Węglarz.

W dwóch najstarszych grupach trzeba było połączyć zawodników. Mistrzynią Jeleniej Góry w kategorii U-15 została Julia Salamon, wicemistrzynią Katarzyna Michalak, a trzecie miejsce przypadło Nicole Kawulski-Chodkiewicz. Mistrzem Jeleniej Góry w tej kategorii wiekowej został z kolei Alexander Kawulski- Chodkiewicz, wicemistrzem Jakub Trusewicz, a trzecie miejsce zajął Aleksander Gerono. W najstarszej grupie wystartowali sami panowie, ale trzeba zaznaczyć że była to grupa "Amator", czyli przeznaczona dla zawodników bez punktacji FIDE. Pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczył Bartosz Pietrzak, drugie Jakub Pasiński a trzecie Piotr Sierżant.