Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14583
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znamy mistrza Młodzieżowej Ligi Siatkówki

Wtorek, 18 grudnia 2012, 0:23
Aktualizacja: 0:24
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Znamy mistrza Młodzieżowej Ligi Siatkówki
Fot. archiwum
W minioną sobotę 15 grudnia został rozegrany finał zawodów Młodzieżowej Ligi Siatkówki, w których brały udział cztery zespoły: KS Jelenia Góra, 3 P, IKS Jelenia Góra oraz UKS Sokoliki Janowice Wielkie.

Zawody odbywały się od października do grudnia i były rozgrywane w dwóch rundach, a mianowicie zasadnicza oraz finałowa. W rundzie zasadniczej gra toczyła się systemem każdy z każdym po 3 sety, bez względu na wynik oraz po 3 drużyny w jednej kolejce. Zaś finały także rozgrywano w formie turnieju z udziałem już wszystkich 4 drużyn, systemem każdy z każdym po 2 sety i bez względu na wynik.

Podczas finałów spotkania były bardzo wyrównane co mogli zaobserwować zebrani kibice jak i same drużyny, gdyż wielokrotnie można było oglądać długie wymiany z obu stron. Młodzież starała się walczyć o każdą piłkę, czy to blokiem, ślizgami czy też grą w polu, broniąc bardzo trudne piłki. Po takiej grze było widać zaangażowanie uczestników w grę, za którą było można słyszeć wielokrotnie brawa i to właśnie podobało się najbardziej organizatorowi.

- Wielkie zaangażowanie i walka o każdy punkt, a mimo tego także wzajemny szacunek i zrozumienie, poprzez kibicowanie sobie nawzajem wszystkich drużyn. Oglądający mecze nagradzali brawami za walkę i poświęcenie zawodniczek i zawodników, za grę o każdą piłkę a nie tylko za zwycięstwo - w ten właśnie sposób widać jak uczestnicy mimo walki o punkty dla drużyny nie tracą szacunku do siebie, a jednocześnie dobrze się bawią razem, co daje początek wielu znajomościom - powiedział Jerzy Sarna.

I właśnie taki jest cel tej imprezy - angażowanie młodzieży do większej i regularnej aktywności sportowej, zawieranie znajomości, a także szacunek wobec siebie. Te cele zostały osiągniętej podczas tej imprezy rozgrywanej w ramach zadania "Siatkarska Jelenia Góra - moje Miasto", które wspiera Prezydent Miasta. Drużyny były klasyfikowane w kategorii drużynowej. ale także indywidualnej.

Klasyfikacja drużynowa po turnieju finałowym:
1. miejsce: IKS Jelenia Góra
2. miejsce: 3 P,
3. miejsce: KS Jelenia Góra
4. miejsce: UKS Sokoliki Janowice Wielkie

Drużyny z miejsc 1, 2 i 3 otrzymały medale dla każdego uczestnika zaś drużyna zajmująca 1. miejsce dodatkowo puchar ligi. Drużyna zajmująca 4. miejsce otrzymała pucharek.

Klasyfikacja indywidualna:
Najlepiej Serwujący - Kamil Kujawa (drużyna - 3 P)
Najlepiej Przyjmujący - Karolina Majewska (drużyna - IKS Jelenia Góra)
Najlepiej Rozgrywająca - Karolina Banasik (drużyna - IKS Jelenia Góra)
Najlepiej Atakujący - Daniel Jurek (drużyna - 3 P)
Najlepsza Środkowa - Kinga Brzezik (drużyna - IKS Jelenia Góra)
Wyróżniająca się zawodniczka - Anna Graś (KS Jelenia Góra)
Zawodniczka MVP całych zawodów - Katarzyna Kowalska (drużyna - IKS Jelenia Góra)

Wszystkie osoby wyróżnione w kategoriach indywidualnych otrzymały dyplomy oraz plecaki sportowe, zaś zawodniczka MVP otrzymała torbę sportową.

Organizator dziękuje wszystkim, którzy brali udział w zawodach a także wolontariuszom, którzy pomagali w przygotowaniach oraz podczas i po zawodach. Zaprasza także chętne dziewczęta na organizowane zajęcia a także do wszystkich zawodów.

Jednocześnie organizator zaprasza do udział w zawodach - "Siatkarskie Dwójki", które odbędą się 28 i 29 grudnia. Udział w zawodach mogą wziąć dziewczęta z roczników 1994 i młodsze oraz chłopcy z 1996 i młodsi. Drużyny mogą się składać z dwóch dziewcząt lub z dziewczyny i jednego chłopaka, ale z określonego przedziału wiekowego. Możliwość jest gry osoby starszej, ale tylko za zgodą organizatora. Zawody będą rozgrywane w ciągu dwóch dni więc będzie dużo grania i możliwość gry większej ilości drużyn. System gry będzie określony i przekazany zainteresowanym już na zawodach, gdyż zależy to od ilości zgłoszonych par, które mogą zgłaszać się do 28 grudnia do godziny 10:00, a o przyjęciu do zawodów decyduje kolejność zgłoszeń. Na pary, które zajmą miejsca od 1 do 3 czekają dyplomy oraz medale, zaś drużyny z dalszych miejsc otrzymają dyplomy.

Zgłoszenia przesyłać można na maila - iksjeleniagora@gmail.com zaś więcej informacji można uzyskać na stronie www.iksjeleniagora.republika.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
472
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group