• Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
  • Godz. 4:14
  • Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, Sotera
  • Czytających: 1566
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Znamy mistrza Młodzieżowej Ligi Siatkówki

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 grudnia 2012, 0:23
Aktualizacja: 0:24
Autor: MDvR
Fot. archiwum
W minioną sobotę 15 grudnia został rozegrany finał zawodów Młodzieżowej Ligi Siatkówki, w których brały udział cztery zespoły: KS Jelenia Góra, 3 P, IKS Jelenia Góra oraz UKS Sokoliki Janowice Wielkie.

Zawody odbywały się od października do grudnia i były rozgrywane w dwóch rundach, a mianowicie zasadnicza oraz finałowa. W rundzie zasadniczej gra toczyła się systemem każdy z każdym po 3 sety, bez względu na wynik oraz po 3 drużyny w jednej kolejce. Zaś finały także rozgrywano w formie turnieju z udziałem już wszystkich 4 drużyn, systemem każdy z każdym po 2 sety i bez względu na wynik.

Podczas finałów spotkania były bardzo wyrównane co mogli zaobserwować zebrani kibice jak i same drużyny, gdyż wielokrotnie można było oglądać długie wymiany z obu stron. Młodzież starała się walczyć o każdą piłkę, czy to blokiem, ślizgami czy też grą w polu, broniąc bardzo trudne piłki. Po takiej grze było widać zaangażowanie uczestników w grę, za którą było można słyszeć wielokrotnie brawa i to właśnie podobało się najbardziej organizatorowi.

- Wielkie zaangażowanie i walka o każdy punkt, a mimo tego także wzajemny szacunek i zrozumienie, poprzez kibicowanie sobie nawzajem wszystkich drużyn. Oglądający mecze nagradzali brawami za walkę i poświęcenie zawodniczek i zawodników, za grę o każdą piłkę a nie tylko za zwycięstwo - w ten właśnie sposób widać jak uczestnicy mimo walki o punkty dla drużyny nie tracą szacunku do siebie, a jednocześnie dobrze się bawią razem, co daje początek wielu znajomościom - powiedział Jerzy Sarna.

I właśnie taki jest cel tej imprezy - angażowanie młodzieży do większej i regularnej aktywności sportowej, zawieranie znajomości, a także szacunek wobec siebie. Te cele zostały osiągniętej podczas tej imprezy rozgrywanej w ramach zadania "Siatkarska Jelenia Góra - moje Miasto", które wspiera Prezydent Miasta. Drużyny były klasyfikowane w kategorii drużynowej. ale także indywidualnej.

Klasyfikacja drużynowa po turnieju finałowym:
1. miejsce: IKS Jelenia Góra
2. miejsce: 3 P,
3. miejsce: KS Jelenia Góra
4. miejsce: UKS Sokoliki Janowice Wielkie

Drużyny z miejsc 1, 2 i 3 otrzymały medale dla każdego uczestnika zaś drużyna zajmująca 1. miejsce dodatkowo puchar ligi. Drużyna zajmująca 4. miejsce otrzymała pucharek.

Klasyfikacja indywidualna:
Najlepiej Serwujący - Kamil Kujawa (drużyna - 3 P)
Najlepiej Przyjmujący - Karolina Majewska (drużyna - IKS Jelenia Góra)
Najlepiej Rozgrywająca - Karolina Banasik (drużyna - IKS Jelenia Góra)
Najlepiej Atakujący - Daniel Jurek (drużyna - 3 P)
Najlepsza Środkowa - Kinga Brzezik (drużyna - IKS Jelenia Góra)
Wyróżniająca się zawodniczka - Anna Graś (KS Jelenia Góra)
Zawodniczka MVP całych zawodów - Katarzyna Kowalska (drużyna - IKS Jelenia Góra)

Wszystkie osoby wyróżnione w kategoriach indywidualnych otrzymały dyplomy oraz plecaki sportowe, zaś zawodniczka MVP otrzymała torbę sportową.

Organizator dziękuje wszystkim, którzy brali udział w zawodach a także wolontariuszom, którzy pomagali w przygotowaniach oraz podczas i po zawodach. Zaprasza także chętne dziewczęta na organizowane zajęcia a także do wszystkich zawodów.

Jednocześnie organizator zaprasza do udział w zawodach - "Siatkarskie Dwójki", które odbędą się 28 i 29 grudnia. Udział w zawodach mogą wziąć dziewczęta z roczników 1994 i młodsze oraz chłopcy z 1996 i młodsi. Drużyny mogą się składać z dwóch dziewcząt lub z dziewczyny i jednego chłopaka, ale z określonego przedziału wiekowego. Możliwość jest gry osoby starszej, ale tylko za zgodą organizatora. Zawody będą rozgrywane w ciągu dwóch dni więc będzie dużo grania i możliwość gry większej ilości drużyn. System gry będzie określony i przekazany zainteresowanym już na zawodach, gdyż zależy to od ilości zgłoszonych par, które mogą zgłaszać się do 28 grudnia do godziny 10:00, a o przyjęciu do zawodów decyduje kolejność zgłoszeń. Na pary, które zajmą miejsca od 1 do 3 czekają dyplomy oraz medale, zaś drużyny z dalszych miejsc otrzymają dyplomy.

Zgłoszenia przesyłać można na maila - iksjeleniagora@gmail.com zaś więcej informacji można uzyskać na stronie www.iksjeleniagora.republika.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
309
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group