Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 7226
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Znamy już zwycięzców „Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego”

Sobota, 18 czerwca 2011, 9:45
Aktualizacja: 9:46
Autor: Angela
Region: Znamy już zwycięzców „Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego”
Fot. Organizatorzy
Henryk Rzepecki z Dłużca (gmina Lwówek Śl.), Mirosław Kędzierski z Siekierczyna i Mieczysław Świątek ze Starej Kamienicy to zwycięzcy IX edycji regionalnego etapu
Ogólnopolskiego Konkursu: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2011”. Konkurs przeprowadziły: KRUS we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz PIP.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w miniony czwartek w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie. Wzięli w nim udział uczestnicy konkursu, organizatorzy tj. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz lokalnych oraz instytucji rolniczych.

W tym roku do etapu regionalnego przystąpiło 16 właścicieli gospodarstw rolnych, spośród nich komisja wyłoniła 3 laureatów najbezpieczniejszych gospodarstw.
Zdobywcą I miejsca został Henryk Rzepecki z Dłużca (gmina Lwówek Śl.). II miejsce zajął Mirosław Kędzierski z Siekierczyna, a na III miejscu uplasował się Mieczysław Świątek ze Starej Kamienicy. Wyróżnienia przyznano natomiast dla dwóch gospodarstw rolnych: Janusza Kota z Wojciechowa i Tadeusza Sokolińskiego z Maciejowca.

- Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Przebiega on w 3 etapach; regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Na każdym etapie powoływane są komisje konkursowe, które wizytują gospodarstwa i sporządzają protokoły oceny zagrożeń w każdym gospodarstwie rolnym. W konkursie mogły wziąć udział osoby pełnoletnie, które prowadzą produkcyjną działalność rolniczą oraz dokonają pisemnego zgłoszenia udziału w konkursie – mówi Ewa Kamuda, kierownik Terenowej Placówki KRUS w Jeleniej Górze.

Laureaci zostali nagrodzeni wartościowymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Oddział Państwowej Inspekcji Pracy
w Jeleniej Górze, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, Urząd Miasta i Gminy
w Lubomierzu oraz Urząd Gminy w Starej Kamienicy.

Wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za zgłoszenie gospodarstwa do konkursu oraz współpracę na rzecz poprawy warunków w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy złożyli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, PIP, instytucji rolniczych i władz lokalnych.

- Już zapraszamy właścicieli indywidualnych gospodarstw rolnych do czynnego udziału w kolejnej X edycji konkursu promując swoje gospodarstwo jako bezpieczne – mówili organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group