Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6448
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znamy już zwycięzców „Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego”

Wiadomości: Region
Sobota, 18 czerwca 2011, 9:45
Aktualizacja: 9:46
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Henryk Rzepecki z Dłużca (gmina Lwówek Śl.), Mirosław Kędzierski z Siekierczyna i Mieczysław Świątek ze Starej Kamienicy to zwycięzcy IX edycji regionalnego etapu
Ogólnopolskiego Konkursu: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2011”. Konkurs przeprowadziły: KRUS we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz PIP.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w miniony czwartek w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie. Wzięli w nim udział uczestnicy konkursu, organizatorzy tj. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz lokalnych oraz instytucji rolniczych.

W tym roku do etapu regionalnego przystąpiło 16 właścicieli gospodarstw rolnych, spośród nich komisja wyłoniła 3 laureatów najbezpieczniejszych gospodarstw.
Zdobywcą I miejsca został Henryk Rzepecki z Dłużca (gmina Lwówek Śl.). II miejsce zajął Mirosław Kędzierski z Siekierczyna, a na III miejscu uplasował się Mieczysław Świątek ze Starej Kamienicy. Wyróżnienia przyznano natomiast dla dwóch gospodarstw rolnych: Janusza Kota z Wojciechowa i Tadeusza Sokolińskiego z Maciejowca.

- Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Przebiega on w 3 etapach; regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Na każdym etapie powoływane są komisje konkursowe, które wizytują gospodarstwa i sporządzają protokoły oceny zagrożeń w każdym gospodarstwie rolnym. W konkursie mogły wziąć udział osoby pełnoletnie, które prowadzą produkcyjną działalność rolniczą oraz dokonają pisemnego zgłoszenia udziału w konkursie – mówi Ewa Kamuda, kierownik Terenowej Placówki KRUS w Jeleniej Górze.

Laureaci zostali nagrodzeni wartościowymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Oddział Państwowej Inspekcji Pracy
w Jeleniej Górze, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, Urząd Miasta i Gminy
w Lubomierzu oraz Urząd Gminy w Starej Kamienicy.

Wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za zgłoszenie gospodarstwa do konkursu oraz współpracę na rzecz poprawy warunków w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy złożyli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, PIP, instytucji rolniczych i władz lokalnych.

- Już zapraszamy właścicieli indywidualnych gospodarstw rolnych do czynnego udziału w kolejnej X edycji konkursu promując swoje gospodarstwo jako bezpieczne – mówili organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 18-06-2011 15:18
~FAJNIE ! .. na pewno Gospodarze dobrze wytresowali swoje barany i krówki ! .. które są obecnie BEZPIECZNE,bo mają teraz rogi przyjacielsko nastawione do człowieka !
~widz123 18-06-2011 21:57
a widzisz Piipi jelonkowa żeby chociaż hodowali te baranki i krówki to by tych nagród nie otrzymali, bo z tego co mi wiadomo to laureaci nawet kota do łapania mysz nie mają tylko areał obsiewają i ładują tony nawozów sztucznych i chemii żeby im duży plon wykazało,a pozniej z tego zboża jesz chleb i produkty mączne
~aligator 18-06-2011 22:07
a wiecie że żona laureata ze Starej Kamienicy jest sekretarzem gminy,i j możliwe że urząd inaczej by się nie dorzucił do sponsoringu tej imprezy,nie smacznie mi to wygląda
Piipi Jelonkowa 18-06-2011 22:50
..do - [~Widz123] ~NAPRAWDĘ ? .. oby zdradzone pszczoły pogryzły *ich łapy !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group