Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7219
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Znaleźli skarby Jeleniej Góry!

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Znaleźli skarby Jeleniej Góry!
Kamieniczka z zegarem słonecznym. Hotel "Jelonek" – zima 2009.
Fot. TEJO
Izabela Kozłowska – oto wyłoniona w losowaniu laureatka pierwszej edycji konkursu wydawnictwa AD REM i portalu Jelonka.com. Zadaniem uczestników było znalezienie jeleniogórskich zegarów słonecznych.

Najbardziej znany zegar słoneczny znajduje się na fasadzie jednej z najstarszych – pochodzi z 1736 roku – kamienic jeleniogórskiego śródmieścia, dzisiejszym hotelu Jelonek przy ul. 1 Maja. Słoneczny chronometr jest także na Kolegium Jezuickim przy ulicy Kopernika oraz na ścianie bocznej kościoła św. Wojciecha na Zabobrzu. Warto też dodać, że zegar słoneczny znajdował się także na frontowej elewacji dawnego Domu Turysty. Jednak po renowacji zrujnowanego obiektu nie powrócił w swoje miejsce. A może jeszcze gdzieś jest jeden?

Pani Izabeli gratulujemy. Wydawnictwo AD REM zaprasza Panią do swojej księgarni przy ulicy Okrzei 12, gdzie otrzyma Pani nagrodę niespodziankę. Dziękujemy Państwu za liczny udział w konkursie i życzymy szczęścia w kolejnej jego edycji.

Co piątek – pod wspólnym tytułem „Szukamy skarbów Jeleniej Góry” będziemy przedstawiać pytania, na które odpowiedź można znaleźć – między wierszami lub bezpośrednio – na kartach najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej „Skarby drzewa”. Jednak lektura tej fascynującej opowieści, wpisującej się w projekt „Moja mała Ojczyzna” nie jest warunkiem koniecznym do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na konkursowe pytania. Przypominamy jednakże, że po „Skarby drzewa” warto sięgnąć, nie tylko aby poznać Jelenią Górę widzianą oczyma bohaterów powieści. Jest tam także konkurs z cenną nagrodą – wycieczką z autorką w atrakcyjne miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group