Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8547
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Darłowo: Znakomita zabawa i spore emocje

Wtorek, 23 lipca 2019, 0:41
Aktualizacja: 0:48
Autor: MDvR
Darłowo: Znakomita zabawa i spore emocje
Fot. użyczone
Dwóch trenerów MKS–u Karkonosze Jelenia Góra Jarosław Wichowski oraz Bartosz Królikowski kontynuują projekt powstały blisko półtora roku temu. Przypomnijmy, iż wraz z dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze, Ireneuszem Taraszkiewiczem oraz partnerem technicznym – firmą JAKO Polska, trenerzy przygotowali bogatą ofertę szkoleniową i to nie tylko w trakcie trwania obozów piłkarskich.
- Celem projektu jest propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży pokazując wzorce z najlepszych akademii europejskich, a także rozwój społeczny i emocjonalny. W tym roku ze względu na duże zainteresowanie odbyły się dwa turnusy. W dniach 01.07-08.07 oraz 09.07-16.07 przebywaliśmy w Darłowie w ośrodku Wodnik. Każda z grup liczyła blisko 50 osób w różnorodnym przedziale wiekowym podzielonymi na dodatkowe podgrupy. Trenowaliśmy na obiekcie Darłovii Darłowo na sztucznej oraz naturalnej płycie. Trenerami wspierającymi byli Rafał Wichowski, Łukasz Wincza, Paweł Szwaja, a kierownikiem kolonii Grzegorz Królikowski. Każde dziecko biorące udział w campie otrzymało bogaty pakiet sprzętu firmy JAKO. Młodzi piłkarze mieli możliwość poznania niektórych zasad, czy też ćwiczeń z akademii piłkarskich m.in. takich klubów jak: Benfica Lizbona, FC Barcelona, Real Madryt, Juventus Turyn, Dinamo Zagrzeb, Cardiff City, Lech Poznań, czy też Zagłębie Lubin. Staraliśmy się jak najbardziej rozwinąć uczestników pod wieloma względami nie tylko sportowymi. Uczestnicy poznali globalne programy szkolenia oraz nowatorskie metody nauczania piłki nożnej na świecie. W trakcie obozów pojawiły się elementy treningu mentalnego, treningu przygotowania fizycznego, testy FMS, czy też różnorodne gry i zabawy integracyjne, a także quizy - opowiada Jarosław Wichowski.
- Z drugą grupą kiedy pojawiły się lepsze warunki pogodowe udało się zrealizować trening Beach Soccera na profesjonalnym boisku oraz trening przygotowania motorycznego młodego piłkarza, który przyciągnął tłumy na trybuny przy samym morzu. Alternatywnymi zajęciami był trening bokserski, który również zrobił na chłopcach duże wrażenie. Niesamowite zajęcia języka angielskiego pani Justyny pokazały, iż warto inwestować we własny rozwój. W trakcie obozu znaleźliśmy czas na piesze wędrówki po przepięknym Darłówku Zachodnim i Wschodnim, a także zajęcia na basenie oraz rejs statkiem i wycieczka na największy zlot w Europie Pojazdów Militarnych w Darłówku. Jak zwykle pojawiły się również prezentacje na temat motywacji w sporcie, pasji oraz diety i suplementacji młodego piłkarza. Udało się także rozegrać mecze towarzyskie z drużynami przebywającymi również na obozie. Nagrody za najlepszych obozowiczów powędrowały do Kacpra - koszulka Damiana Oko z Zagłębia Lubin oraz do Miłosza - koszulka Grzegorza Kuświka z Lechii Gdańsk. Nagrodziliśmy również wyróżniających się obozowiczów: Szymon - koszulka bramkarska reprezentacji Polski, najsympatyczniejszych Marcela i Szymona, a także innych uczestników wyróżnionych różnymi nagrodami. Staraliśmy się, żeby dzieci uczyły się współpracy w grupie, kultury, szacunku do siebie i otaczającego świata, ale przede wszystkim żeby odnalazły komfort będąc daleko od domu. Stąd też dodatkowo ogniska obozowe, czy też dyskoteki z animacjami. Niektóre dzieci wyjeżdżały po raz pierwszy bez rodziców i po aklimatyzacji radziły sobie doskonale. Uśmiech dzieci i słowo dziękuję po obozie od rodziców, to dla nas największa nagroda. To pokazuje, iż warto robić coś na 100% i inwestować w młodych ludzi. Chcieliśmy przekazać dzieciom swoją pasję i radość z naszej pracy. Wiemy, że nie każdy z nich musi grać na profesjonalnym poziomie. Ważne żeby pozostały przy sporcie, bo każdy może odnaleźć w nim swoje miejsce - dodaje Wichowski.
- Cieszymy się, iż nasze działania zostały zauważone w Polsce i za granicą. Nawiązała z nami kontakt sama firma BK Turismo obserwująca nasze campy. To największa w Polsce firma zajmująca się organizacją obozów piłkarskich i nie tylko na terenie Hiszpanii i Włoch. W ramach współpracy z BK Turismo wyjeżdżamy do Hiszpanii w dniach 09.02-18.02 2020 r. na obóz sportowy do Lloret de Mar w okolicach Barcelony. Warunki, które zapewnia firma są naprawdę na najwyższym światowym poziomie. Możliwość zakwaterowania w hotelach o bardzo wysokim standardzie przy samym wybrzeżu oraz treningi na kompleksie 14 boisk naturalnych, to coś niesamowitego. Dodatkową atrakcją jest możliwość obejrzenia meczu La Liga: FC Barcelona - Getafe, czy też zwiedzanie stadionu Camp Nou i samej Barcelony. W programie również wycieczka do Tossa de Mar. Każdy z uczestników otrzymuje bardzo bogaty pakiet sprzętu firmy JAKO oraz bogaty pakiet szkoleniowy. W trakcie obozu najprawdopodobniej dołączy do nas psycholog sportowy oraz wprowadzimy zajęcia językowe. Dla zawodników pojawi się możliwość gry sparingów z hiszpańskimi rywalami. Nagroda dla najlepszego obozowicza to koszulka m.in. topowego klubu z Hiszpanii, ale nie zdradzimy jeszcze jakiego. Po ogłoszeniu oferty na camp w Hiszpanii, po dwóch dniach rezerwacji dokonało blisko 80 osób... Pozostało naprawdę niewiele miejsc. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni dobrymi rekomendacjami i tym, że rodzice oraz dzieci chcą z nami dalej współpracować. Zachęcamy do śledzenia naszych działań na na Facebooku - Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze, gdzie zobaczą Państwo całą relację z obozów wraz z opisami tego, co robiliśmy oraz licznymi filmami. Na wakacje organizowany będzie także camp we Włoszech, Hiszpanii oraz będzie możliwość wzięcia udziału w Family Camp w Hiszpanii. Family Camp to rodzic plus dziecko, gdzie rodzic ma zorganizowane zajęcia z trenerami personalnymi, a dziecko zajęcia piłkarskie. Szczegóły podamy wkrótce. Już teraz zachęcamy do kontaktu w sprawie udziału w BK Turismo MOS JAKO Camp w roku 2020 - kończą trenerzy Jarosław Wichowski (502 471 954) i Bartosz Królikowski (606 469 718), zapraszając do kontaktu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
679
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group