Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9572
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znają przyrodę swojego miasta i regionu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 grudnia 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: rylit
Fot. rylit
Trzydzieści prac wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Znam Przyrodę Mojego Miasta i Regionu” zawisło we wnętrzach Muzeum Przyrodniczego w Parku Norweskim w Cieplicach.

Na konkurs ogłoszony przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze wpłynęło ponad 150 prac wykonanych przez uczniów a przedstawiających rodzimy krajobraz, gatunki roślin i zwierząt, które można spotkać na naszych polach i łąkach czy w lasach.

Większość prac została wykonana w popularnych technikach: akwareli, rysunku kredkami czy szkicu ołówkiem. Trafiały się też bardziej wymyślne wyklejanki czy wydrapywanki. Jury konkursu miało nie lada problem, aby wybrać dzieła najlepsze pod względem artystycznym jak i znajomości przyrody.

Dlatego przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody, trzy drugie,siedem trzecich i kilkanaście wyróżnień. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zawisły na wystawie. Na wczorajszym wernisażu zebrała się spora grupa uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami.

Nagrody i dyplomy wręczał prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, patron konkursu, który mógł się odbyć dzięki hojności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oprócz wartościowych nagród rzeczowych, nagród pocieszenia dla wyróżnionych, każdy z nominowanych na wystawę otrzymał dyplom pamiątkowy oraz kalendarz ze zdjęciami motyli wydany przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze.

Nagrodzone prace zostały opublikowane w krótkich seriach okolicznościowych kartek pocztowych z nazwiskiem autora. Równorzędne pierwsze nagrody zdobyli: Klaudia Boszko (SP Podgórzyn), Agnieszka Brzozowska (Zespól Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Cieplice) oraz Antonina Olszewska (SP nr 13 Jelenia Góra).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Wierzący pedagog 10-12-2009 14:33
Wielkie gratulacje dla wszystkich Laureatów! Brawa dla Organizatorów oraz Pana Prezydenta Miasta za ufundowanie nagród dla finalistów konkursu.
*piipi* 10-12-2009 15:55
~BRAVO ..dla Pana Prezydenta,który swoją obecnoscią dodał dzieciom odwagi do zostania ..PRZYJACIELEM Matki Natury ! ~Gratulacje ..dla *Fajnych Artystów.piipi
~Małgosia pedagog 10-12-2009 19:18
Serdecznie dziękujemy za piękne przyjęcie młodych artystów. Dzieci czuły się ważne, docenione. Wspaniale zorganizowana impreza. Dziękujemy. (mój uczeń dopytuje się o następny konkurs :))
~Agnieszka B 20-07-2010 18:20
Nie spodziewałam się, że moja praca wygra konkurs :) Ale bardzo mnie to ucieszyło, zwłaszcza wtedy gdy do mojej prawdziwej szkoły przyszła paczka z nagrodami... wow! :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group