• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 3:10
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 3158
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zmiany w straży miejskiej. Będą zwolnienia

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 lutego 2016, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 19 lutego 2016, 8:37
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Jelonki.com
Od 1 kwietnia br. jeleniogórska straż miejska nie będzie już jednostką budżetową, a wydziałem urzędu miasta. – Zmienił się zakres kompetencji i zadań strażników miejskich, stąd przeorganizowanie tej jednostki – wyjaśnia Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry oraz przewodniczący zespołu do opracowania propozycji zmiany formy organizacyjno–prawnej Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Przyniesie to również spore oszczędności – dodaje J. Łużniak.

Straż miejska jako jednostka budżetowa w Jeleniej Górze funkcjonuje od 1991 roku. Obecnie zatrudnia 50 osób, z czego kilka to pracownicy administracji. I to m.in. na tych pracownikach administracyjnych chce zaoszczędzić urząd.

- Nie będzie masowych zwolnień, ale planujemy pewną redukcję zatrudnienia – mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak. – Po przeorganizowaniu straży miejskiej w wydział, cała administracja będzie w urzędzie miasta. Część pracowników administracyjnych zostanie przesuniętych do innych zadań, np. na monitoring, ale nie wszyscy. Nie mogę jeszcze mówić o konkretach, bo najpierw czekamy na wynik audytu i dopiero po analizie zatrudnienia podejmowane będą decyzje – dodaje Jerzy Łużniak.

Wiceprezydent wyjaśnia, że głównym powodem zmian organizacyjnych wynika z ustawowych ograniczeń kompetencji straży miejskich.

- Ustawodawca odebrał strażom miejskim uprawnienia do kontrolowania kierowców za pomocą fotoradarów, a ponadto od 1 stycznia zdjęta została kamera na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Jana Pawła II i strażnicy mają po prostu mniej pracy – wyjaśnia Jerzy Łużniak. – Dlatego chcemy zmienić zakres zadań. Straż miejska będzie się zajmować pomocą mieszkańcom, kontrolą czystości w mieście, a także przestrzeganiem ustawy antysmogowej, czyli sprawdzaniem czym ludzie palą w piecach – wymienia wiceszef miasta.

Jerzy Górniak, Komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze póki co zmian nie komentuje, bo nie został o nich jeszcze poinformowany. – Nikt ze mną dotąd na temat zmian nie rozmawiał – mówi Jerzy Górniak. – Dostałem telefon, że jest zarządzenie prezydenta o powołaniu zespołu do zmian organizacyjno – prawnych straży miejskiej i wchodząc na BIP dowiedziałem się o tym, że jestem członkiem tego zespołu. Czekam na pierwsze spotkanie, na którym, mam nadzieję, wszystko się wyjaśni – dodaje komendant.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~ANONNMINUS 18-02-2016 7:42
Pan Wice Łużniak informuje, że już podjęto decyzję, ale ze szczegółami trzeba poczekać na zakończenie audytu. W takim razie po co audyt? Jak zawsze najpierw decyzja, a potem podkładka na konkretne zamówienie. Ot i cała prawda naszej władzy i to nie tylko lokalnej!!!
~Odwagi Prezydencie 18-02-2016 8:00
Jedyne wyjście to rozwiązać SM. Pożytku z nich mało, po co do nich dopłacać. Po ostatnich doniesieniach widać ,że z nudów w głowach im się przewraca. Dołożyć kilka etatów Policji i będzie bezpieczniej. SM już dawno straciła zaufanie mieszkańców.
~coraz lepiej 18-02-2016 8:02
dlaczego włodarze naszego miasta ciągle opowiadają bajki - nikt nawet słowem nie wspomina jak zadłużone jest miasto / m.in. oświata / w szkołach od września szykują się również zwolnienia w innych urzędach też.Niestety za błędy rządzących płacą przeciętni - - TAKIM GOSPODARZOM DZIĘKUJEMY -
~ 18-02-2016 8:09
I dobrze wyjdzie to na plus i miastu i strazy.
~do 8.00 18-02-2016 8:09
złośliwie pisząc - a tobie życzę, żebyś był zwolnionym pracownikiem.
~8;00 18-02-2016 8:30
Zamiast zło.śliwie życzyć powinieneś zabrać się za uczciwą pracę panie strażniku. Tak jak ja. Przepracowałem swoje i mam uczciwą emeryturę.
~Obserwer 18-02-2016 8:33
Straż miejska w swoja postawa i ignorancja zepsuła swój wizerunek . Ciężko teraz to odbudować praca na rzecz czystości i bezpieczeństwa w mieście zeszła na plan drugi lub trzeci , najpierw liczyła się kasa z kierowców bo to duży i łatwy pieniądz , i to pewnie pod naciskiem lokalnych włodarzy . dziś może Straż Miejska odbuduje wizerunek wywali kilku wygolonych pseudo komandosów a zostawi ludzi którzy umieją radzić sobie w kontaktach z mieszkańcami maja wiła aparycje oraz sa dobrze przygotowani do tej pracy. Chamom i burakom ze straży mówimy won reaszt powinna zostać i pracować a jest wiele do zrobienia i kase też można zarobić dla miasta , mandaty za srające psy głównie okolice Wojska Polskiego , zaniedbane chodniki i wiszące gałęzie na posesjach źle parkujące auta ogólny syf
~Obserwer 18-02-2016 8:43
Nie wspomnę ze komendant straży miejskiej Nie ma dobrej opinii w śród mieszkańców . Jest kilku strażników których wygląd nie korelował z funkcja która pełnili bardziej pasowali do anty terrorystów , dodać do tego wizerunku bardzo chamskie zachowanie i mamy ??? to nie buduje dobrej atmosfery tylko poczucie zagrożenia Cieszę się ze następuje reorganizacja tej formacji i z prowadzenia ich do funkcji o której dawno zapomnieli. może teraz centrum pozbędzie się wysiadujących pijaczków a Majówka będzie czysta i ludzie wrócą na ten centralny deptak. A patrolujący miasto strażnik będzie witany uśmiechem , a nie jak do tej pory pogardliwym spojrzeniem.
~Gość 18-02-2016 8:45
No przestana wreszcie jezdzić po zabobrzu i zakładać blokady na koła jak to czynią teraz a znaki zakazu ponastawiali wszędzie gdzie tylko się da i do tego jeszcze parkingów nie ma a aut przybywa wiec straż miejska wreszcie do likwidacji,ale im prezio nie zrobi krzywdy umiesci gdzies tych nierobów i obiboków.
~rysiek w swetrze 18-02-2016 8:46
I za byznesmenów.. Powinni zrobić porządek...
~lewosławny 18-02-2016 8:56
Teraz wiecie dlaczego Zawiła wygral wybory.Tak to prawda chodzili jak w Afganistanie . Nowe modne slowo AUDYT!.
~jeszcze raz do 8.00 18-02-2016 9:14
nie jestem strażnikiem, tylko wkurza mnie pisanie jak to dobrze jest zwalniać - obojętnie kogo ! I nie obchodzi mnie to, czy będziesz wierzył, że nie pracuję w tej instytucji, bo nie pracuję. Tak samo jak ty pracuję i nie chcę być w sytuacji kiedy dostaję informację, że nie mam już po co przychodzić do pracy. I tyle !!!
~widmo 18-02-2016 9:14
A ja się pytam po co ktoś mądry wymusił w szkole gimnazjum nr 4 klasę o profilu straż miejska wiem ze to tylko jest zapowiedź do naszej przyszlej kariery zawodowej ale poco marnować 3 lata jak i tak nie będzie gdzie pracować masakra
~yuyu 18-02-2016 9:14
rozwiazac organizacje
~Xd 18-02-2016 9:18
W JG nadaje już Radio WaWa 89,1fm. Nikt o tm nie informuje
~duch 18-02-2016 9:28
Ja myślę że ryba gnije od głowy i dlatego tutaj potrzebne są zmiany szeregowi strażnicy byli zmuszani do niektorych czynności przez szefa i tutaj powinna być giiotyna ale znając życie po dupie dostaną ci najbardziej niewinni
~zaboberek 18-02-2016 9:28
/do gość/:"...zakładać blokady na koła..." Gdybyś prawidłowo parkował swoje autko a nie na trawniku,z pewnością nie byłoby blokady.W takim przypadku,dobrze robią.
~olo 18-02-2016 9:38
To ze straż miejska była bardziej "strażą kasy miasta" wiemy wszyscy. nie interesowali się pijakami i innymi sprawami "miejskimi" a wyłącznie mandatami. Kultura też była tam raczej towarem " delikatesowym". Kiedyś ostawiając dziecko do szkoły, taki jeden kazał mi" zjeżdzać", nie interesowało go ze nie ma parkingu a 6 latka samego nie puszczę...było minęło. Uważam ze nie spełniająca oczekiwań mieszkańców a będąca ponoć dla nich straż miejska powinna całkowicie zniknąć choć zal ze ileś osób straciłoby pracę. Z innej strony jednak miasto swoimi działanimi odebrało pracę dużo większej masie ludzi. stawiając na galerie, niszcząc targowisko przy ul. Kilińskiego doprowadziło do powolnej smierci centrum miasta. Więcej pustych lokali niż ludzi na ul. 1go Maja. NIe ma się co rozpisywać....
~olo 18-02-2016 9:40
...jestem za likwidacją tworu który nie spełnia swoich zadań a po odebraniu mozliwości czerpania zysków z fotoradarów bedzie tylko jeszcze większym kamieniem na budżetowej szyi miasta. Przykro mi Panownie strażnicy...ale taki mamy klimat :)
~ja my wy oni 18-02-2016 9:46
A komu przeszkadza auto stojące na trawie????!!!! Zgniłemu przedstawicielowi zgniłej aparatury stworzonej do inwigilacji , przejęciu kontroli i ograniczenie swobody osobistej nad jednostką! Nigdy za żadne pieniądze nie upadnę i nie upodliłbym się do wykonywania zawodu wspierającego w/w działania. Takie zajęcia (policja, staż miejska, prokurator, komornik, itp...generalnie służby kontrolujące i trzymające władzę nad jednostką) może prowadzić tylko osobnik z wszczepioną niską samooceną i wartością własnego ludzkiego poczucia, który pragnie zemsty na innych za swoje wady wrodzone których nie jest świadomy.
~rumcajs54 18-02-2016 10:28
SM nie zakłada znaków drogowych, to po pierwsze. Po drugie - dobry pomysł z ta kontrolą pieców tylko co dalej ?
~ 18-02-2016 10:29
Do ja my wy oni. Czas ruskich nawykow i niszczenia terenow zielonych minal wraz z Czerwona Zaraza. Skoro masz nawyki jezdzenia po trawnikach, prosze bardzo, Syberia czeka i kolchozy. Czas zauwazyc ze estetyka miasta i otoczenia to zielen i utwardzone miejsca do jazdy i parkowania. Zatem zauwaz ze nie zyjesz w kolchoznym blocie i nie niszcz tego co cieszy wiekszosc ludzi. Pochwalam zatem tych ,ktorzy zglaszaja policji i strazy miejskiej takich co parkuja tam gdzie miejsce trawy i krzewow.
~Pi 18-02-2016 10:53
50 ludzi zatrudnionych efektywność jednego policjanta albo mniejsza. Nikt po nich płakać nie będzie.
~ooo 18-02-2016 10:54
Strażniki lubiejom tylko czyste zajęcia: mandat za szybę lub zakucie auta. Do awantur się nie kwapią bo jeszcze kto zwyzywa ....l
~do "ja my wy oni" 18-02-2016 11:39
Socjopatia jest uleczalna,lekarstwem na nią jest wiedza.Nawet wchodząc na tą stronę zostałeś w óżny sposób "ograniczony" i "zinwigilowany",musiałeś zgodzić się na wrzucenie w pamięć Twojego komputera cookies do śledzenia Twojej aktywności,musiałeś zgodzić się na objętosć posta,przyroda mój mały biedny socjopato.Jako członek społeczeństwa jesteś spętany szeregiem ograniczeń ,te stosowane przez policję ,komorników i sądy nie powinny w zasadzie uczciwej osoby interesować i dotykać w żaden sposób.Rozumiem,,że Ciebie dotykają,spróbuj może żyć uczciwie ,będziesz wolny :)
~Bambo 18-02-2016 11:46
Ja miałem kilka razy styczność z funkcjonariuszami, za wyjatkeim jednego razu - myślałem, ze facet wyjmie pałę i mi przyłoży, pozostałe kontakty były normalne. Wyjaśnią, poinstruują, napomną. Mam dobre zdanie o nich. A jak ktoś źle staje samochodem i ma blokadę no to chyba nie wina strażników?....
~ 18-02-2016 11:50
Jak ci jakiś cham grzeje samochód pod oknem ,zniszczy trawnik to mordę drzecie gdzie jest SM.puki bydło nie nauczy się kultury to SM musi istnieć
~do 11;39 18-02-2016 12:06
Właśnie na tym polega wolność!! na wjechaniu samochodem na trawę! czyż nie? nie jestem dostosowany i nigdy nie będę i dlatego jestem wolny:)))
~Do 8.09 i 9.14 18-02-2016 12:12
jest tyle miejsc pracy ,!!!trzeba tylko trochę chęci !!!sama nie przyjdzie
~do 11.50 18-02-2016 12:15
może masz teczkę na BOLKA..A MOŻE ON NA CIEBIE ?????
~xxx 18-02-2016 12:24
zlikwidować ich całkiem
~do 12.06 18-02-2016 12:28
Jeżeli dla Ciebie istotą wolności jest wjechanie na trawę,to sorry....Ale wydaje mi się,że nie mamy ,o czym rozmawiac.Stąd już krok do psychozy.Nie potrafię zaistnieć pozytywnie i pozytywnie zamanifestować swojej wolności,zrobię to negatywnie.Pamiętaj,że nasza wolność kończy się tam,gdzie zaczyna się wolność innych.Ktoś może zamanifestować swoje niedostosowanie wydrapując swoją opinię o Twoim parkowaniu na drzwiach Twojego auta gwoździem.Czego serdecznie szaonownemu kontrdyskutantowi życzę :) Jak również szerego owocnych spotkańz innymi "niedosotosowanymi".I nie wpadnij na pomysł wołania na pomoc tych "z wszczepioną małą samooceną" :) Ani lekarza,to też systemowiec .
~kotel 18-02-2016 12:28
Niby jakie kwalifikacje do kontroli pieców c.o. mają osobniki mieszkające w blokach ? Pojecie o paleniu zerowe. Chyba że o paleniu Sporta lub czerwonych Marsów.
~ 18-02-2016 12:29
to ciało jest nie potrzebne to pasożytnictwo na Jeleniogórzanach
~do ciebie 18-02-2016 12:50
życząc komuś coś złego podpisujesz się pod hasłem "nie jestem wolnym człowiekiem i nie wiele o wolności wiem". Żyj własną iluzją, dyktowanymi przez własny egotyczny rozum "wytycznymi" ale nie masz prawa stawiać się ponad drugim człowiekiem, jet to oznaka Twojej słabości a nie siły. Miłego życia:)
~do ciebie 18-02-2016 12:57
tak jak napisałeś, nie ma sensu dyskutować, zasłona umysłowa i wiara w iluzje jaką jest poczucie własnego ego i to "kim jestem" jest tak ogromna jak himalaje i raczej nie do pokonania zwykłemu nieświadomego umysłowi, aby pomiędzy "nadawcą" a "odbiorcą" nie doszło do "zniekształcenia" rzeczywistości. Prawdziwe pojęcie wolności wykracza po za intelektualny egotyczny umysł.
~Gość 18-02-2016 13:04
Do zaboberek ja akurat parkuje prawidłowo i nikt mi blokad nie zakłada ale na tym zadaupiu nie ma gdzie widelca wetknąc bo tyle jest mieszkańców i aut ze i jesdzcze te słoiki co to do szkół i pracy tu przybywaja ze moze by ktos pomyslal o miejscach do parkowania a nie znaki zakazu tylko stawiać a miejsca jest na zabobrzu 1 płlno gdzie tylko psy sraja i można tam parkingi zrobic wiez człeku nie filozofuj tylko czytaj a SM to potrzebna jest może i tak ale do pilnowania porządku na miescie gonienia pijusów spod sklepów a nie do blokad
~cgbv 18-02-2016 13:12
ludzie znajdą tych co koła blokowali a zwolnią ich.
~dalej lama 18-02-2016 13:12
Nie mędrkujcie tyle bo was zjedzą motyle. Ja tam jestem zadowolony ze straży. Właśnie po to są by się zająć pijaczkiem, zablokować pojazd - by co niektórym przypomnieć, że są przepisy, ścignąć babcię z pietruszką, zobaczyć czym się w piecu pali i który to z sąsiadów wyprowadza pieska bez smyczy. Czasem przypilnują czy ktoś nadmiernie nie śmieci itd. A u nas w Jeleniej tą robotą właśnie się zajmują. Nawet z wpisów naszych mędrków wywnioskować można, że jeszcze daleko nam mieszkańcom do ideału.
~JG 18-02-2016 13:15
Czyli powrót do tego , po co zostali utworzeni. A co obejmuje pojęcie : pomoc mieszkańcom ?
~ecolozka 18-02-2016 13:20
odczepcie sie od samochodow nakladanie mandatow klamer zróbcie wiecej parkingow nie bedzie problemu ze strszeniem nas mandatami i zakładwniem klamer mama złą opinie o strazy miejskiej zlikwidować ten organ jeżeli nie potrafią zając czystośćią miasta i zanieczyszceniem środowiska przez dymiące kominy i smogiem nad miastem to precz z pracy
~pukpukwłep 18-02-2016 13:37
I żebyście opacznie nie zrozumieli tytułu geniuszki naszego dziennikarstwa - niejakiej Angieli. Nie takie kapeluchy ona sadziła jak dziś (Wiceprezydent wyjaśnia, że głównym powodem zmian organizacyjnych wynika z ustawowych ograniczeń kompetencji straży miejskich. ) Tytuł "" Zmiany w straży miejskiej. Będą zwolnienia "" nie oznacza że zwolnią ludzi, a to, że zwolnią tempo pracy.
~Obserwer 18-02-2016 14:37
Parkingi niech zrobią wspólnoty mieszkaniowe CO może ja czy inni mamy ci zrobić parking na którym łaskawie zawsze będziesz miał miejsce . Może zaparkuj w piaskownicy w której bawi się twoje dziecko . Parkuj tam gdzie jest miejsce a nie tak żeby było blisko ,może pod wejściem do budynku na środku chodnika lub trawie !! jestem za odholowywaniem aut, tylko przez kieszeń do rozumu takich kierowców można dotrzeć.
~ 18-02-2016 15:00
Zlikwidowac SM całkiem,obniżyc ceny biletów w MZK (paliwo było po prawie 6zł teraz po 3,80zl) Zrobić aydyt Wodnika,wywalić biuralistów z urzędów,zmienic władzę służącą ludnosci,to dopiero będą oszczędności.
~Mili 18-02-2016 15:02
Niech Urząd Miasta zrobi parking dla swoich pracowników kierowcow. My mieszkańcy ul. PTASIEJ nie mamy jak dojechać do swoich własności za które płacimy duże pieniądze. Mieszkamy w smoku od ul. Sudeckiej jak i od ul. Ptasiej. A teraz jeszcze Straż zakweteruja do URZĘDU. Hańba. Zabierajcie się . Nie chcemy Was urzędnicy kierowcy pod naszymi oknami.!!!!!!!!!!
~portalek 18-02-2016 15:46
Czy w nieskonczoność będzie rozważana sprawa Strazy Miejskiej? Inne miasta zrezygnowały z tego chorego tworu i mają spore oszczędności. Liczą na doinwestowaną policję która , spełnia oczekiwania mieszkańców. Dlaczego władze miasta tak bardzo bronią Straży Miejskiej? Szkoda im tych pozyskiwanych pieniędzy z nakładania blokad na koła samochodów.
~jg 18-02-2016 16:12
SM ma mniej pracy? Kpiny!!! SM nikt nie stawia zadań, patrole chodzą jak błędne owce, na nic sami nie ragują! Niech policzą rozbite lampy, dzikie wysypisa opon w środku miasta ( Tak w środku miasta!!!) wałęsające sie bezpańsko psy, właścicel psa ma obowiązek poza mieszkaniem prowadzić psa na smyczy i w kagańcu - wypisali chociaz jeden manadat za brak kagańca? Lumpy pod okiem kamer piją całymi dniami na chodniku - skrzyżowanie Drzymały- Świętojańska - Flisaków. O samochodach zaparkowanych na trawnikach nie ma co wspominać, w Jeleniej to standard. Itd, itp.
~i tyle 18-02-2016 16:16
na Kowno, na Kowno,na Kursk, na Kursk, Na Kowno, na Kowno...itd., itd...no to do roboty panowie strażnicy!
~Bezdomny 18-02-2016 17:15
Ta cała zmiana jest po to aby usunąć Górniaka ze stanowiska.I tylko tyle aż tyle.
~juulaa 18-02-2016 17:36
Jak widzę przez całą zimę auta parkujące na trawniku przy Kiepury 46(miejsce po dawnym kiosku) to myślę że tej straży miejskiej to nie ma bo inaczej w końcu by zareagowali a tu nic.
~Ktosik 18-02-2016 17:46
Straż miejską zlikwidować! Zgadzam się z przedmówcą, by dołożyć etatów policji. Więcej z tego pożytku będzie. SM i tak żeruje po mieście, by tylko móc wlepić mandaty. Banda szkodników za pieniądze podatników.
~MYk 18-02-2016 17:56
W końcu zwolnią tych obiboków!!! Czas na zmiany!!! Hehehehe dobre!!!!
~jamnik 18-02-2016 18:21
Jasne, tylko jak lokalna patologia robi syf na dzielnicy albo emeryci palą śmieci w ogrodach na Małej poczcie to tylko na SM można liczyć. Swoją drogą to NIKOMU nie życzę utraty pracy, zwłaszcza w takim biednym zadupiu jak Jelenia.
~patrool. 18-02-2016 18:32
Na monitoringu powinny robić osoby z predyspozycjami, a nie na zasadzie - Każą zwalniać to na monitoring się wepchnie.
~myk 18-02-2016 19:15
Ostatnio straz miejska pokazała co potrafi robic z człowiekiem. wiecej na TVN. Straż do likwidacji!!! dobnre heheehe. W koncu bedą zwolnienia
~cieplicc 18-02-2016 19:58
zwolnią większość administracji w SM i wielu strażników również pożegna się z pracą a to dlatego że miasto szuka oszczędności gdzie się da na szkołach (po co się kształcić ,lub dlaczego dziecko ma mieć blisko do szkoły a po co :) na bezpieczeństwie czyli SM (niech parkują gdzie chcą demolują miasto itp.) i wiele wiele innych sfer życia publicznego MDK to już też historia.. :) podsumowując drodzy Jeleniogórzanie jesteście w czarnej dziurze a miasto powinno skorygować nazwę na adekwatną z sytuacją czyli "Góra Jeleni" pozdrawiam
~ 18-02-2016 19:59
Górniaka Łużniak chce wyieprzyć. Już się dwa razy Łużniak zbłaźnił. Wprawdzie robi z siebie głupka ale z naszych pieniądzymu za pajacowanie płacą.
~xyz 18-02-2016 20:19
i prawidłowo.. Juz dawno mowilem Zawile ze sa oni niepotrzebni :D
~xyz 18-02-2016 20:21
teraz bd chodzić i bić obywateli
~Niggers-Janice 18-02-2016 20:30
Jestem zdania, że każdy nawet najgorszy śmieć pracowac powinien i tego nikt nie ma prawa zmieniać ale jak was tu czytam Ludziska jak żydzi wyfrwali byście grosik nienmowlakowi na ulicy gdyby miał wiecej od was
~cypis 18-02-2016 20:47
Na ul. Ptasiej i parkingu obok (na kilka aut) nie ma miejsc dla interesantów, bo parkują pracownicy urzęda. Oni (wszyscy!) powinni do pracy chodzić piechota i dojeżdżać środkami komunikacji miejskiej, aby zobaczyli miodzio które zgotowali mieszkańcom. Zimą mże się poślizgną na nieodśnieżonym chodniku, może ich ktoś ochlapie z kałuży /dziury w jezdni, niech się poprzepychają na chodnikach zastawionych autkami. Dziś udają że nic nie widzą i problemy mieszkańców mają daleko i głęboko. Od 30 lat autek trochę przybyło a miasto potrafi tylko udawać pobieranie opłat na niewymiarowych stanowiskach.
~s. 18-02-2016 22:13
Na każdym kroku oszczędności. Najkorzystniej - zwolnić strażników administrację zostawić.
~lewosławny 19-02-2016 7:08
Zwolnić zwolnić a kto będzie ochraniał pochod 3 króli ,boże ciało i innych klerykalnych klocków?
~komunista 19-02-2016 13:37
Nikt nie zostanie zwolniony. Tylko komendant.
~ 10-03-2016 17:33
Moze w koncu poranne patrole wytepia osraj trawnikowcow z pieskami, ale bez woreczkow na kupki wielkosci bulki.
~Łuki 13-03-2016 15:20
Kurde ludzie pewnie podostawaliście mandaty teraz wypisujecie głupoty . dobrze ze jest Straż Miejska :) nauczcie sie nie pic w miejscu publicznym i nie parkujcie aut tam gdzie nie wolno . pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group