Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8221
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiana komendanta

Czwartek, 10 grudnia 2020, 9:17
Aktualizacja: 9:21
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zmiana komendanta
Fot. policja
Inspektor Bogumił Kotowski został odwołany z funkcji komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze i przeniesiony do komendy policji w Złotoryi.

W jego miejsce został powołany dotychczasowy komendant miejski policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski. Nowy szef jeleniogórskiej policji pełnił już służbę w Jeleniej Górze w pionie prewencji. Był też zastępcą komendanta w Lwówku Śląskim i Bolesławcu oraz komendantem w Zgorzelcu.

Inspektor Bogumił Kotowski funkcję komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze objął w listopadzie 2019 roku. W policji służy od 20 maja 1996 roku. Zajmował szereg stanowisk w pionie prewencji oraz wspomagającym. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, gdzie uzyskał tytuł magistra zarządzania.

W latach 2014 – 2016 pełnił służbę na stanowisku naczelnika wydziału wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Od czerwca 2016 roku był zastępcą komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze, a od sierpnia 2019 roku pełnił obowiązki komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze.

B. Kotowski jest odznaczony brązowym „Krzyżem Zasługi”, a także wyróżniony srebrnym medalem „Za długoletnią służbę” oraz brązową odznaką Zasłużony policjant.

Inspektor Leszek Zagórski przez ostatnie 4 lata był komendantem miejskim policji w Legnicy. Ukończył studia na Politechnice Wrocławskiej. Służbę w policji rozpoczął w 1997 roku w ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej Policji w Jeleniej Górze. Na początku pracował w logistyce, a następnie w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jako zastępca naczelnika nadzorował sztab policji. Odpowiadał za zabezpieczanie imprez masowych, sportowych, zabezpieczenia VIP oraz organizował działania policji w sytuacjach kryzysowych. W 2006 roku mł.insp. Leszek Zagórski objął stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Lwówku Śląskim, gdzie nadzorował pion kryminalny, a rok później objął stanowisko I zastępcy komendanta powiatowego policji w Bolesławcu i kierował pionem prewencji.

Po 4 latach objął stanowisko komendanta powiatowego policji w Zgorzelcu. W tamtejszej jednostce, był prekursorem powstania specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości transgranicznej dot. kradzieży luksusowych aut, maszyn rolniczych, czy handlu narkotykami. Od 2011r. do 2015r. wynikiem pracy tej grupy było zabezpieczenie mienia o wartości przekraczającej 10 mln zł.

W roku 2016, dzięki zaangażowaniu i osiągnięciach w służbie Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył mu obowiązki komendanta miejskiego policji w Legnicy, a po 4 latach, z dniem 10 grudnia 2020 roku powierzył mu obowiązki komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

28
36%
Cieszy
5
6%
Hahaha
8
10%
Nudzi
1
1%
Smuci
14
18%
Złości
21
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group