Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1829
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zmarł wiceprzewodniczący Rady Miasta Karpacza

Wiadomości: Karpacz
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:03
Aktualizacja: 13:07
Autor: WAC
Fot. Użyczone/strona parafii w Karpaczu
Nie żyje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karpacza Antoni Cyganek. Pod Śnieżką był znany ze swej pracy społecznej oraz kulturalnej. Odszedł po długiej chorobie 15 kwietnia.

Antoni Cyganek urodził się 13 lutego 1940 roku w Sułkowicach koło Krakowa. Wielokrotnie był radnym gminy Karpacz. Jako nauczyciel muzyki był pedagogiem i dyrektorem Ognisk Muzycznych w Karpaczu i Kowarach. Za swoje dokonania otrzymał wiele nagród i odznaczeń m.in: "Zasłużony Działacz Kultury" od Ministra Kultury i Sztuki, wyróżnienie "Zasłużony dla Diecezji Legnickiej", "Optime merito Dioecesis Legnicensis" i papieskie "Bene merenti".

Mieszkańcom Karpacza był również znany jako wieloletni organista, kościelny oraz członek Rady Parafialnej p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Pracował też jako katecheta przez 15 lat ucząc religii.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 kwietnia: o godzinie 14.00 - msza pogrzebowa w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu, a o godzinie 15.30 – ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group