Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Zmarł wiceprzewodniczący Rady Miasta Karpacza

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:03
Aktualizacja: 13:07
Autor: WAC
Karpacz: Zmarł wiceprzewodniczący Rady Miasta Karpacza
Fot. Użyczone/strona parafii w Karpaczu
Nie żyje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karpacza Antoni Cyganek. Pod Śnieżką był znany ze swej pracy społecznej oraz kulturalnej. Odszedł po długiej chorobie 15 kwietnia.

Antoni Cyganek urodził się 13 lutego 1940 roku w Sułkowicach koło Krakowa. Wielokrotnie był radnym gminy Karpacz. Jako nauczyciel muzyki był pedagogiem i dyrektorem Ognisk Muzycznych w Karpaczu i Kowarach. Za swoje dokonania otrzymał wiele nagród i odznaczeń m.in: "Zasłużony Działacz Kultury" od Ministra Kultury i Sztuki, wyróżnienie "Zasłużony dla Diecezji Legnickiej", "Optime merito Dioecesis Legnicensis" i papieskie "Bene merenti".

Mieszkańcom Karpacza był również znany jako wieloletni organista, kościelny oraz członek Rady Parafialnej p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Pracował też jako katecheta przez 15 lat ucząc religii.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 kwietnia: o godzinie 14.00 - msza pogrzebowa w kościele parafialnym p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu, a o godzinie 15.30 – ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group