Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6401
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Złoto nie dla zuchwałych

Piątek, 2 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:36
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Złoto nie dla zuchwałych
Fot. Straż Graniczna
Szajkę złodziei i przemytników zlikwidowali strażnicy graniczni. Przestępcy wpadli po tym, jak przemycili skradzioną w Zittau biżuterię.

Jak ustalono, bracia Dariusz i Marcin Z., mieszkańcy jednej z przygranicznych wsi od dłuższego czasu utrzymywali się z drobnych kradzieży. Kiedy dołączyła do nich ciężarna narzeczona Marcina, Agnieszka M., dochody okazały się niewystarczające. - Dlatego postanowili zrobić większy skok, który gwarantowałby większy dopływ gotówki - informuje ppłk Leszek Duczyński z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Przestępcy upatrzyli sobie jeden ze sklepów jubilerskich w Zittau (Niemcy), do którego włamali się w nocy. Ich łupem padła złota biżuteria w postaci obrączek, pierścionków, łańcuszków, a także zegarków renomowanych firm. Pogranicznicy nakryli złodziei, kiedy w jednym z mieszkań w Bogatyni selekcjonowali swoją zdobycz. Jest warta, wg wstępnych szacunków, około 50 tysięcy złotych. Przestępców wraz z łupem przekazano policji, która poprowadzi dalszą sprawę. O zatrzymaniu sprawców powiadomiono też niemieckich pograniczników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group