Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7800
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Złote widoki już wkrótce

Niedziela, 21 czerwca 2020, 7:14
Aktualizacja: Czwartek, 25 czerwca 2020, 9:05
Autor: WAC
Piechowice: Złote widoki już wkrótce
Fot. UM Piechowice
Kończą się prace przy budowie platformy widokowej w sąsiedztwie nieczynnego kamieniołomu na „Złotym Widoku” w Michałowicach.

Inwestycja prowadzona jest w ramach realizacji projektu pn. „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy - część zachodnia - Rokytnice i Piechowice z widokiem na Karkonosze” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Zgodnie ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie projektu, celem jest zwiększenie ruchu turystycznego w obu miastach oraz w regionie przygranicznym.

W ramach tego samego projektu w Michałowicach, na skrzyżowaniu ulic Śnieżnej i Sudeckiej powstaje plac, gdzie będzie można pozostawić auto. Przy parkingach planowane są nasadzenia roślin, staną ławki. Obok miejsc parkingowych będą też dwie lunety widokowe.

Punkt widokowy "Złoty Widok", przy którym powstaje platforma widokowa usytuowany jest przy szlaku turystycznym na wysokości ok. 656 m n.p.m. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy jednak mieli dość ograniczone możliwości podziwiania stamtąd panoramy Karkonoszy z widokiem na Szrenicę, Śnieżne Kotły i Szklarską Porębę. Pole widzenia ograniczały korony drzew oraz pobliskie zespoły skalne. Aby temu zaradzić, samorządowcy budują platformę widokową zakotwioną do podłoża skalnego i wysuniętą na około 14 metrów od szlaku.

Twoja reakcja na artykuł?

45
80%
Cieszy
3
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
6
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1287
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group