Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8333
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Złote Kolce dla stadionu pod Śnieżką

Środa, 3 listopada 2021, 6:02
Autor: WAC
Karpacz: Złote Kolce dla stadionu pod Śnieżką
Fot. UM Karpacz/Rafał Kotylak
Stadion lekkoatletyczny im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu został nagrodzony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki prestiżową nagrodą „Złote Kolce” dla obiektu roku. Miasto Karpacz jako organizatora lekkoatletycznych mistrzostw Polski wyróżniono tytułem „Przyjaciela PZLA”.

Stadion w Karpaczu, mimo że został otwarty stosunkowo niedawno, bo we wrześniu 2019 roku, stał się jednym z ulubionych miejsc treningu polskich lekkoatletów. To tu formę przed występem na ostatniej olimpiadzie w Tokio szlifowali między innymi: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Wojciech Nowicki, Maria Andrejczyk, Paweł Fajdek, Patryk Dobek, Piotr Lisek i Joanna Fiodorow.

W Karpaczu w minionych dwóch latach odbyły się też liczne imprezy sportowe z mistrzostwami Polski na czele. Co podkreśla wielu, stadion w mieście pod Śnieżka jest także uważany za najpiękniej położony tego typu obiekt w kraju.

Co cieszy, ten obiekt poza imprezami i zgrupowaniami lekkoatletycznej kadry narodowej żyje też na co dzień – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Trenuje tam i rozgrywa mecze klub piłkarski FC Karpacz. Stadion jest oczywiście dostępny dla dzieci, naszych mieszkańców oraz turystów. Sporym powodzeniem cieszy się też infrastruktura towarzysząca, m.in. pump track i kalistenika. Jeśli na początku, po podjęciu decyzji o powstaniu stadionu pojawiały się wątpliwości co my budujemy i czy to w ogóle ma sens, to teraz nie ma nikogo kto by to kwestionował - podkreśla burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

48
72%
Cieszy
4
6%
Hahaha
3
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
10
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group