Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7022
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Złote Gody w Wojanowie

Poniedziałek, 26 września 2016, 8:12
Aktualizacja: Wtorek, 27 września 2016, 7:05
Autor: Robert Czepielewski
Mysłakowice: Złote Gody w Wojanowie
Fot. Robert Czepielewski
Jubileusz złotych godów obchodziło wczoraj 12 par zamieszkałych w gminie Mysłakowice. Uroczystość odbyła się w Sali Wojanowskiej Pałacu Wojanów gromadząc rodziny jubilatów oraz zaproszonych gości.

Na wniosek kierownika USC w Mysłakowicach, Prezydent RP przyznał jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były też statuetki ufundowane przez władze gminy, które wręczył wójt Michał Orman. Swoje życzenia skierowała do świętujących małżeństw także posłanka Zofia Czernow. Nie zapominając o roli kobiety w związku, wszystkim żonom wręczyła różę.

Utarło się, że uroczystość złotych godów to ponowne zaślubiny, dlatego pojawił się tort i symboliczna lampka szampana. Wszyscy zgromadzeni w Sali Wojanowskiej odśpiewali „Sto lat” . Władysław Polak w imieniu jubilatów podziękował wójtowi gminy za zorganizowanie obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego.

O receptę na udane, długoletnie małżeństwo poprosiliśmy jednego z jubilatów Jana Kuczaja. - To lekarstwo składa się z wielu składników. Po pierwsze potrzebny jest szacunek do tej drugiej osoby. Bardzo ważną cechą w związku jest umiejętność przebaczania i słuchania. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie są tak zaangażowani w zdobywanie pieniędzy, że zapominają co najważniejsze jest w życiu czyli: miłość, szacunek do siebie, rodziny i znajomych. Ja wierzę, że te wartości są trwałe i nie przemijające - powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group