Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 7022
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Złodziejstwo ma we krwi

Wtorek, 19 lutego 2008, 16:56
Aktualizacja: 16:57
Autor: TEJO
Policjanci z Karpacza zatrzymali 17–latka podejrzewanego o szereg przestępstw, głównie kradzieże. „Wyczynów” młodocianego przestępcy nie powstydziłby się stary recydywista.

Chłopak kradł przez ostatnie dwa lata. – Latem 2006 roku ukradł plecak wraz z zawartością. Był tam aparat fotograficzny, telefon komórkowy i inne przedmioty. Należał do turysty, który zatrzymał się, aby zjeść rybę w jednej ze smażalni – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Najczęściej łupem rabusia padały różnego rodzaju elementy metalowe, które sprzedawał w punktach skupu złomu. 17-latek ma na swoim koncie, również kradzież roweru górskiego, drzewa i sadzonek z lasu. Pod koniec ubiegłego roku ukradł przewody energetyczne o wartości 800 zł ze zbiornika wodnego w Marczycach.

17-latek za część popełnionych czynów odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, natomiast za ostatnie kradzieże grozi mu do pięciu lat więzienia. Miejsce na ławie oskarżonych jest już znane wyrostkowi: na sali sądowej w tej „roli” wystąpił już wcześniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group