Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6340
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Złodzieje zatrzymani po pościgu

Środa, 19 marca 2008, 13:45
Aktualizacja: 13:45
Autor: TEJO
Policjanci złapali dwóch jeleniogórzan podejrzanych o szereg kradzieży i włamań na terenie Jeleniej Góry. Jeden ze sprawców miał w worku 19 kg opalonych przewodów miedzianych, a drugi – w plecaku narzędzia służące do kradzieży. W garażu należącego do jednego z przestępców były narkotyki.

– Policjanci uzyskali informację, że mężczyźni mogą mieć związek z kradzieżami i kradzieżami z włamaniem, jak również w garażu jednego z nich mogły znajdować się przedmioty pochodzące z przestępstwa – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Stróże prawa zaczaili się we wtorek rano przed wspomnianym garażem. Zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych wzięli nogi za pas. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg i po kilku minutach ich zatrzymali.

Jeden z mężczyzn dźwigał worek, w którym znajdowało się 19 kg opalonych przewodów miedzianych, natomiast drugi w plecaku miał wiertarkę akumulatorową. Zatrzymani nie chcieli wyjaśnić, skąd pochodzą zabezpieczone przedmioty.

W trakcie przeszukania garażu policjanci znaleźli śladowe ilości amfetaminy, elektronarzędzia, pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży z włamaniem, telefon komórkowy, który w 2005 roku został na basenie skradziony jeleniogórzance oraz dokumenty, które zostały skradzione w 2006 roku na, tzw. „wyrwę.”

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzieże i kradzieże z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Obydwaj byli w przeszłości notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie policjanci ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych przedmiotów, jak również osoby pokrzywdzone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group