Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3001
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Złodzieje obrazu są wśród nas

Poniedziałek, 5 listopada 2007, 21:55
Aktualizacja: Wtorek, 6 listopada 2007, 8:27
Autor: carioca
JELENIA GÓRA/KRAJ: Złodzieje obrazu są wśród nas
Fot. Archiuwm
Wielu mieszkańców regionu przerabia pokątnie dekodery i nie płaci za drogie programy nadawane drogą satelitarną. Zamiast wydać 200 złotych na abonament, inwestuje 30 zł w przestępców. Policja niewiele może.

O problemie pisze poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska. Jak nielegalnie oglądać programy, za które trzeba normalnie sporo zapłacić? Dziennik zapytał o to kilku instalatorów anten satelitarnych. Ci bez wahania wskazują różne niedzielne giełdy. Co bardziej zorientowani korzystają z porad zamieszczonych w Internecie i tą drogą popełniają przestępstwo.

Bo jest to przestępstwo. Kto posługuje się trefną kartą, może zapłacić grzywnę. Odpowiedzialność karną poniesie również sprzedawca takich kart, którego uważa się za pasera. To jednak tylko teoria, bo w praktyce zgłoszeń kradzieży sygnału telewizyjnego nie ma.

Płatne telewizje – jak podaje PGR – nie mają pojęcia, kto ogląda ich programy nielegalnie, bo anteny nie wysyłają sygnałów zwrotnych.
O swój interes dbają za to operatorzy, którzy twierdzą, że da się złapać złodzieja sygnału. Ich działania polegają na monitoringu giełd oraz Internetu. O podejrzanych przypadkach informują stróżów prawa.

Osoby, które kupują pirackie karty, tłumaczą, że gdyby programy płatne były tańsze, nie czyniliby tego. Ale wielu telewidzów ma przy tym coraz gorsze zdanie o płatnych stacjach. – Są kiepskie. Canal plus puszczał kiedyś filmy perełki. Dziś to tandeta. Wolę kablówkę, a pewnych platform cyfrowych nie chciałbym nawet za darmo – powiedział nam Dariusz Galus, przedstawiciel handlowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group