Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5895
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Złodzieje nie świętują, kierowcy nie zwalniają

Sobota, 3 kwietnia 2010, 9:05
Aktualizacja: 9:06
Autor: TEJO
O zachowanie szczególnej ostrożności w okresie wielkanocnym apeluje do mieszkańców policja zwracając się zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych, którzy korzystając z wolnych dni wyjeżdżają i pozostawiają mieszkanie bez dozoru.

– Zachowajcie szczególną ostrożność wszędzie tam, gdzie występuje nasilenie ruchu pieszych, zachowujcie się, tak jakbyście chcieli, aby inni zachowywali się wobec was. Parkujcie tylko w miejscach do tego wyznaczonych w sposób umożliwiający swobodny ruch pieszych i innych pojazdów – apeluje policja do kierowców.
Funkcjonariusze radzą też, aby nie ulec pokusie prowadzenia auta po wypiciu alkoholu, który na wielkanocnych stołach pojawia się bardzo często.

Kto wyjeżdża na święta z domu powinien poprosić zaufaną osobę o opróżnienie skrzynki na listy, tak, aby pozostawiona dla nas korespondencja nie stała się sygnałem dla przestępcy, że nikogo nie ma w domu. Poprośmy sąsiadów lub kogoś z rodziny, aby przez ten czas ktoś u nas zamieszkał. Jeżeli jest to niemożliwe to w trakcie nieobecności dobrze jest zadbać o tzw. „ożywienie mieszkania „ poprzez zamontowanie „włączników zmierzchowych” światła, jak również wykorzystać inne osiągnięcia techniki. Lepiej nie zostawiać w mieszkaniu cennych przedmiotów i pieniędzy.

– Prosimy w tych dniach o szczególną rozwagę wszystkich, abyśmy mogli wszyscy cali i zdrowi spotkać się po tych świętach – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group