Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7612
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Złodziej wódki uciekał przed ochroniarzem, wpadł pod samochód

Wtorek, 12 sierpnia 2014, 13:46
Aktualizacja: Środa, 13 sierpnia 2014, 8:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Złodziej wódki uciekał przed ochroniarzem, wpadł pod samochód
Fot. agrzywacz
Nie udał się wczorajszy (11.08) plan kradzieży wódki z Biedronki dwóm młodym jeleniogórzanom. Rabusie alkohol ukradli, ale podczas ucieczki przed ochroniarzem, 25–latek przebiegając przez pasy na czerwonym świetle wpadł pod samochód, rozbił butelki z alkoholem i na koniec razem z kolegą trafił do policyjnego pomieszczenia zatrzymań. Teraz czeka ich sprawa sądowa.

Mężczyźni w wieku 23 i 25 lat ukradli wódkę o wartości 80 zł z dyskontu spożywczego Biedronka przy ul. Paderewskiego. Zauważył to pracownik sklepu, który ruszył w pościg za złodziejami. Rabusie nie mieli jednak zamiaru oddać alkoholu. Zaczęli uciekać w kierunku ul. Różyckiego. Na czerwonym świetle przebiegli przez pierwsze przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła i kiedy próbowali przebiec przez drugie, 25-latek został potracony przez renault kierowanego przez 33-letniego jeleniogórzanina. Mimo że pieszy uciekł zostawiając na drodze tylko rozbite butelki wódki, kierowca wezwał na miejsce policję i pogotowie.

– Po penetracji terenu obaj mężczyźni zostali odnalezieni na ul. Szymanowskiego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Potracony 25-latek został przebadany przez lekarza z karetki pogotowia, który stwierdził, że nie wymaga on hospitalizacji – dodaje.

Mężczyźni byli pijani, ale odmówili dmuchania w alkomat. Pobrano więc im krew do badań a do czasu wytrzeźwienia osadzono ich w policyjnym pomieszczeniu zatrzymań. Niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za kradzież i przebieganie przez drogę na czerwonym świetle. 25-latek usłyszy też zarzut spowodowania kolizji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group