Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 1932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Zlikwidowali szkoły dla dorosłych. Nie było naboru

Wtorek, 6 marca 2012, 8:22
Aktualizacja: 12:05
Autor: SJ
Rada Powiatu Jeleniogórskiego podjęła decyzję o zakończeniu działalności kilku szkół, istniejących na bazie placówek kształcenia ponadgimnazjalnego.

Likwidacja miała charakter formalny, dotyczyła bowiem jedynie tych placówek, do których nie było naboru, a także tych, które – ze względu na uwarunkowania ustawowe, jak licea profilowane – znikają już z rynku edukacji. Formalnie uległy likwidacji także niektóre szkoły dla dorosłych, istniejące przy zespołach szkół dziennych. Ze względu na większą mobilność Powiatowego Urzędu Pracy w organizacji krótkich kursów dających kwalifikacje do wykonywania konkretnego zawodu szkoły stacjonarne dla dorosłych utraciły rację bytu.

- Rozwijamy natomiast – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatu – sieć informacji o możliwościach kształcenia w naszych placówkach. Podjęliśmy dziś (5 marca) decyzję o tym, by nabory do naszych szkół można było prowadzić drogą elektroniczną. Jedna z wyspecjalizowanych firm otrzyma zlecenie stworzenia możliwości takiego naboru do trzech zespołów szkół prowadzonych przez Powiat. Będzie on organizowany w II etapach, pierwszy od kwietnia do czerwca, drugi – do końca sierpnia. Taki nabór prowadzić będą szkoły:
- w Szklarskiej Porębie – LO i Szkoła Mistrzostwa Sportowego - w Piechowicach – zespół szkół, który przyjmie młodzież do technikum i ZSZ o specjalnościach mechatronik, informatyk i do tzw. „klasy policyjnej”, który to kierunek określany jest oficjalnie jako „innowacja pedagogiczna w zakresie wiedzy ogólnopolicyjnej”
- w Kowarach – LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group