Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 1988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zlikwidowali szkoły dla dorosłych. Nie było naboru

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 6 marca 2012, 8:22
Aktualizacja: 12:05
Autor: SJ
Rada Powiatu Jeleniogórskiego podjęła decyzję o zakończeniu działalności kilku szkół, istniejących na bazie placówek kształcenia ponadgimnazjalnego.

Likwidacja miała charakter formalny, dotyczyła bowiem jedynie tych placówek, do których nie było naboru, a także tych, które – ze względu na uwarunkowania ustawowe, jak licea profilowane – znikają już z rynku edukacji. Formalnie uległy likwidacji także niektóre szkoły dla dorosłych, istniejące przy zespołach szkół dziennych. Ze względu na większą mobilność Powiatowego Urzędu Pracy w organizacji krótkich kursów dających kwalifikacje do wykonywania konkretnego zawodu szkoły stacjonarne dla dorosłych utraciły rację bytu.

- Rozwijamy natomiast – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatu – sieć informacji o możliwościach kształcenia w naszych placówkach. Podjęliśmy dziś (5 marca) decyzję o tym, by nabory do naszych szkół można było prowadzić drogą elektroniczną. Jedna z wyspecjalizowanych firm otrzyma zlecenie stworzenia możliwości takiego naboru do trzech zespołów szkół prowadzonych przez Powiat. Będzie on organizowany w II etapach, pierwszy od kwietnia do czerwca, drugi – do końca sierpnia. Taki nabór prowadzić będą szkoły:
- w Szklarskiej Porębie – LO i Szkoła Mistrzostwa Sportowego - w Piechowicach – zespół szkół, który przyjmie młodzież do technikum i ZSZ o specjalnościach mechatronik, informatyk i do tzw. „klasy policyjnej”, który to kierunek określany jest oficjalnie jako „innowacja pedagogiczna w zakresie wiedzy ogólnopolicyjnej”
- w Kowarach – LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~stary10 6-03-2012 9:33
Mam nadzieje ze w Norwidzie zlikwidowali ta szkole bo to porazka tylu kiedys bylo chetnych ale zaczeli sie wykruszac przez pania od gegrafii ktora byla niewyrozumiala dla osob pracujacych
~ 6-03-2012 10:21
kiedyś to się nazywało np. Liceum dla Pracujących, jak pracy brak to i chetnych do kształcenia BRAK
~ 6-03-2012 10:36
wojsko przestało łapanki robić to i chętnych do nauki brak
~ 6-03-2012 13:29
Mysle,ze sprawy ida w jak najlepszym kierunku;). Proponuje,zeby tak jak dokonuje sie uroczystego otwarcia organizowac uroczyste zamkniecia i zapraszac na nie poslow i senatorow itp "elite". A pani Machalek bedzie mogla za rok zorganizowac spotkanie i zastanawiac sie czy bylo to sluszne zamkniecie czy nie co dana upadlosc,zamkniecie wnioslo nowego w zycie jeleniogorzan itd,itp:)
~x 6-03-2012 14:19
przede wszystkim skończenie samego"ogólniaka" nic nie daje, nadal nie ma się żadnych kwalifikacji, może być tylko trampoliną do studiów.
~nosek 6-03-2012 15:34
I TAKIE KRÓTKIE KURSY PRZEKWALIFIPKUJĄ NIE FACHOWCA NA DRÓŻNIKA POSADZĄ GO W NASTAWNI I SZCZEKOCINY GOTOWE.OTO PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO SZKOLNICTWA.
~bumcyk 6-03-2012 15:51
PO co szkoły, naród musi byc głupi by można nim łatwiej rzadzic i by zyło sie lepiej, swoim.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group