Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8573
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Źle się dzieje na Wichrowej Równi

Poniedziałek, 8 czerwca 2009, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2009, 8:17
Autor: Ania
REGION: Źle się dzieje na Wichrowej Równi
Fot. Ania
Mieszkańcy tego kowarskiego osiedla chcą, żeby włodarze miasta w końcu wyremontowali prowadzącą do nich drogę. Mają już dosyć problemów z dotarciem do domów oraz bujnej trawy, jaka rośnie obok bloków, bo nikt nie chce jej skosić.

W tej sprawie interweniuje Marek Mikrut, radny powiatowy i jednocześnie mieszkaniec Osiedla Wichrowa Równia w Kowarach. Uważa, że jako stały bywalec doskonale wie, jakie kłopoty mają tutejsi. Przekonuje, że droga prowadząca do tej ulicy jest bardzo ważna dla wszystkich kowarzan.

To przedłużenie drogi wojewódzkiej prowadzącej z miasta nad Jedlicą do Kamiennej Góry i Wałbrzycha. Faktycznie nie spełnia ona żadnych wymogów. Jest bardzo wąska. Mijając się z drugim pojazdem trzeba więc uważać, żeby o niego nie zahaczyć. Na trakcie mieści się tylko jedna ciężarówka.

– Turyści, którzy odwiedzają nasze miasto często przejeżdżają przez Osiedle Wichrowa Równia i nie są zachwyceni tym, co się tutaj dzieje. Drogą może jechać zaledwie jedno auto, a przestrzeń między blokami zarośnięta jest bujną trawą. Część z niej jest co prawda koszona, ale druga, należąca do magistratu rośnie po kolana – mówi Marek Mikrut, który nie rozumie dlaczego remontu tej drogi nie przewidziano w planie inwestycyjnym na 2009 rok. Tłumaczy, że miasto zaplanowało wydatek w wysokości 7 mln złotych na inne cele, a nie znalazło funduszy, na tę ważną dla Kowar ulicę.

– Wielu turystów i miejscowych ludzi przechadza się tą drogą do Wojkowa, bo jest to piękny ciąg spacerowy, ale żeby był bezpieczny, włodarze powinni pomyśleć nie tylko o niezbędnym remoncie, ale i o ścieżkach dla pieszych, jak i rowerzystów – tłumaczy Marek Mikrut.

Okazuje się jednak, ze droga ta ma być remontowana około 2011 roku, na co włodarze miasta chcą pozyskać środki z tzw. „schetynówki”. – Ulica ta jest w pewnym sensie ciągiem drogi wojewódzkiej, dlatego też liczymy na to, że w przyszłym roku zdobędziemy pieniądze na jej remont. Obecnie zamierzamy wykonać niezbędną do tego dokumentację.

Co do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego to jest on konsultowany społecznie i w odpowiednim czasie mieszkańcy mogą wnieść do niego zmiany. Dziwię się, że radny powiatowy nie zna trybu uchwalania go – mówi Mirosław Górecki, burmistrz Kowar. – Trawy teraz nie kosimy, bo nie sprzyjają temu warunki atmosferyczne. Poza tym miasta nie stać na to, żeby utrzymać ładne trawniki w każdym jego zakątku.

Mieszkańców Osiedla Wichrowa Równia powinien ucieszyć fakt, że obok ich bloków powstanie „Orlik”. Na budowę boiska pozyskano już środki wynoszące ponad milion trzysta tysięcy złotych. Ma ono być znacznie większe niż podobne obiekty w innych miejscowościach Kotliny Jeleniogórskiej. Zaplanowano także budowę trybun.
W najbliższy wtorek uchwałę w tej sprawie podejmą radni Kowar. Jeżeli wypowiedzą się na ten temat pozytywnie, pod koniec września kompleks zostanie otwarty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group