Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5146
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimowe zabawy z matematyką w "Siódemce"

Środa, 27 lutego 2013, 9:31
Aktualizacja: Czwartek, 28 lutego 2013, 8:01
Autor: Angela/Jowita Matyśkiewicz
Jelenia Góra: Zimowe  zabawy  z matematyką w "Siódemce"
Fot. Jowita Matyśkiewicz
To tytuł III edycji Matematycznych Prezentacji Twórczości Dziecięcej, który odbył się wczoraj (26.02) w Zespole Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. I miejsce zdobyły przedszkolaki z oddziału przedszkola w SP nr 7, a II równorzędne miejsce jury przyznało miejskim przedszkolom: nr 27 oraz nr 4.

Oddziały przedszkola z SP nr 7 zostały podzielone na dwie grupy, A i B. Pierwsza z nich była gospodarzem i wystąpiła poza konkursem. Grupa B natomiast wzięła udział w potyczkach matematycznych. Obie grupy liczyły po 16. uczestników. Kolejnym przedszkolem, które wzięło udział w konkursie było Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze reprezentowane przez 12 dzieci. Najmniej liczna grupa, ośmioro dzieci, zaprezentowała się z Miejskiego Przedszkola nr 4.

Większość dorosłych uważa, że dobrym sposobem uczenia jest wyjaśnianie, tłumaczenie, opowiadanie o tym, co jest ważne i potrzebne. Tymczasem w edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia. Spostrzeżenie to stało się przesłanką do zorganizowania Matematycznych Prezentacji Twórczości Dziecięcej.

- Celem imprezy była przede wszystkim integracja środowiska przedszkolnego, ukazanie matematyki jako źródła wspaniałej zabawy, a także rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w zespole – wyjaśniała Elżbieta Rybak, dyrektor szkoły.

Koordynatorem przedsięwzięcia była nauczycielka Oddziału Przedszkolnego: Beata Kieta.
Dzieci oceniało trzyosobowe jury: przewodniczącą była Elżbieta Rybak, a członkowie to: Grzegorz Jędrasiewicz - edukator z Galerii Sztuki BWA oraz Wiesław Kowalewski, kierownik artystyczny w MDK, który jest również opiekunem w zespole wokalnym "Paka Buziaka".

Wszystkie występy najmłodszych bardzo się podobały, dlatego też komisja miała trudny wybór. Po naradzie zapadła decyzja, że I miejsce otrzymuje Oddział Przedszkola w SP nr 7, a Miejskie przedszkole nr 27 oraz nr 4 otrzymują wspólnie miejsce II.

Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że taka zabawa z matematyką bardzo im się podobała i chętnie wezmą udział w kolejnych tego typu imprezach. Dla każdego uczestnika oraz opiekuna organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody, a na koniec zmagań matematycznych każdy mógł osłodzić sobie ten dzień słodkościami, którymi częstowały uczennice z Gimnazjum nr 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group