Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5835
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zimowe boje z całkami

Sobota, 11 marca 2006, 0:00
Autor: Konrad
Kotlina Jeleniogórska: Zimowe boje z całkami
Fot. Archiwum
Do końca tygodnia w Przesiece uczy się prawie stu wybitnie zdolnych uczniów liceów z Jeleniej Góry, Wrocławia i dwóch niemieckich gimnazjów. Wykładowcami Zimowej Szkoły Matematycznej są studenci matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, z którym I LO im. Żeromskiego w Jeleniej Górze organizuje imprezę po raz 16.

Uczniowie rozwiązują zadania wyższej matematyki, których nie ma w programie szkoły średniej. Ale dla uczestników szkoły to czysta przyjemność. Podczas zajęć, ale też i w przerwach zacięcie dyskutują, jak rozwiązać poszczególne problemy logiczne. Matematyka jest też tematem wieczornych turniejów, rozgrywanych pomiędzy drużynami.
– Zaproponowałem im dyskotekę, ale nie byli zainteresowani, woleli te swoje turnieje matematyczne – powiedział zdziwiony właściciel ośrodka, w którym trwa szkoła.

Dwudziestka młodych Niemców uczy się po angielsku i po niemiecku. Wykładowcami są studenci z Wrocławia. Dla Polaków obecność gości zza zachodniej granicy to okazja do doskonalenia języków obcych podczas wspólnego rozwiązywania zadań i wieczornych dyskusji. Większość uczestników zimowej szkoły matematyki zamierza studiować kierunki matematyczne lub pokrewne. Bo jak inaczej?
– Matematykę kocham od zawsze. Pierwsze zadania rozwiązywałam, jak miałam pięć lat – powiedziała jedna z uczestniczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group