Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5897
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zima (nie) przeszkodzi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Ochłodzenie niezbyt cieszy drogowców, którzy remontują Podwale i ul. Mostową.

Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, nie ukrywa, że listopadowy atak zimy nieco pokrzyżował ekipom remontowym plany.
– Przy temperaturach poniżej ośmiu stopni nie będzie wylana górna warstwa afasltu na remontowanych traktach – zaznaczył.
Za to chłodna aura na pewno nie przeszkodzi w położeniu chodników i krawężników.

Remont śródmiejskich głównych traktów będzie kosztował trzy miliony złotych. Ma poprawić skomunikowanie z drogą krajową numer trzy. Połowa pieniędzy pochodzi z budżetu państwa, reszta – z miejskiej kasy. Modernizacja miała zakończyć się w listopadzie.

– Jestem optymistą i mam nadzieję, że pogoda pozwoli na oddanie wyremontowanych ulic w terminie. Synoptycy zapowiadają ocieplenie – dodał Czesław Wandzel.

Kierowcy nie mogą się doczekać końca prac, bo przejazd Podwalem i Mostową (nie zostały całkowicie wyłączone z ruchu) jest obecnie bardzo kłopotliwy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Morf 2-11-2006 13:31
Latem jak jest ladna pogoda to trwaja przetargi itp, jak przychodzi zima to zaczynaja si eprace :0 od polskie realia
~szpiletti 2-11-2006 14:02
halo Panie Czesławie - wcześniej trzeba zacząć a nie głupio się tłumaczyć...
~alek 2-11-2006 14:29
Modernizacja? nowy asfalt, krawężniki, chodniki...nie będzie ani szerzej ani lepiej dojechać do drogi nr 3, Jedynie komfort jazdy będzie lepszy ale w godzinach szczytu stać się będzie. nie lepiej brzmiało by tu odnowienie traktu?
~ann 2-11-2006 14:38
A może remonty zaczęto, bo zbliżają się wybory...
~Bezrobotny 2-11-2006 15:02
Powinni również wyremontować rondo przy Mc Donldzie,bo tam już się jedzie jak po tarce.Ale chyba to zrobią na nastepne wybory. Tłumaczenie,dyrektora można uzać za idiotyczne,pomyliły mu się strefy klimatyczne.
~rak71 2-11-2006 16:00
Ale bezsens!remontować drogi do listopada!Potem zdziwieni że zimno i śnieg.Jakby nie można było tego ukończyć miesiąc wcześniej.Listopad to nie sierpień........
~mi(S)iek 2-11-2006 16:23
tak tak tak jak zwykle... jak zaczynają panować mrozy i sypać śnieg to nasi drogowcy rozkopują ulice, robią syf i bajzel, i standardowo nie kończą prac stwierdzając, iż warunki pogodowe nie pozwalają... hehe:D normalka... i nie ma tu nad czym sie zastanawiać i zadawać głupich pytań czy to zostanie ukończone bo TO NIE ZOSTANIE UKOŃCZONE!!! to jest wiadome... a po zimie to będzie jeszcze gorzej wyglądało, ponieważ śnieg i mrozy zniszczą to jeszcze bardziej, rozkopane ulice popękają od niskich temperatur, woda powymywa piach i porobią się nowe i jeszcze większe dziury... no cóż ale jak już przystało na naszych drogowców oczywiście zaczną to naprawiać gdy się będzie zbliżać zima... i zaś nie skończą bo warunki pogodowe nie pozwalają:) i tak non stop :) Pozdrawiam
~kzs 2-11-2006 17:15
ann nie może tylko napewno!
~taa 2-11-2006 18:28
normlne.. zaczyna zima sie.. snieg deszc itp a oni robia.. jakby ie mogli wiosną.latem..dzisaas xD
~Dominik 2-11-2006 18:42
szkoda ze nie zaczeli tego remontu jeszcze pozniej....bez konetarza, d...lizm wsrod polskich drogowcow to jednak rzecz normalna
~remix 2-11-2006 18:55
A niech mi ktoś powie po jaką cholere położony został nowy asfalt w kierunku Dziwiszowa? Po co wymieniane są dobre krawężniki przy Careforze? Pozdrawiam
~do remix od wielkiego m 2-11-2006 21:42
Na Dziwiszów położono nowy asfalt a w Jeleniej są dziury!!! takie miasto nienormalne, robią eleganckie drogi na wioski a w samym mieście sajgon. A wymieniane są krawężniki, ponieważ mało jest jeszcze innych miejsc rozkopanych:D:D trzeba jeszcze koło Carefoura rozkopać, żeby to zostawić na zime itd. Aby Jelenia Góra wyglądała tak normalnie, tak syfiasto aby ludzie przyjeżdżający z innych miast widzieli jaka demolka panuje w naszym pięknym mieście... to paranoja jakaś rozkopują wszędzie co się da, jeszcze jednych krawężników na podwalu nie wymienili a już rozkopali kilka innych miejsc... :(
~hasełka wyborcze 2-11-2006 23:13
głoszą jak to wszystko udało się i jak jest pięknie, jak to bedzie jeszcze piękniej, nic z tego coraz ciaśniej jest na ulicach bo samochodów przybywa z dnia na dzień a znaki zakazu zatrzymywania stoją jak stały i tylko straż miejska zaciera ręce ale nie ma się co dziwić skoro człowiek, któremu podlegają drogi w mieście nie ma prawa jazdy i nie wie jaka jest rzeczywistość siedzenia za kółkiem, wystarczyłoby z wielu szerokich jezdni wydzielić pas dla postoju samochodów-jak to jest w całej Europie, w Polsce też ale z wyjątkiem Jeleniej Góry. A jak brakuje poziomego oznaczenia wysepek umożliwiających bezkolizyjny skręt w lewo! np w Maciejowej, gdzie remont ulicy właśnie sw tym roku kończono albo na Wojska Polskiego ile takich spraw możnaby wymieniać ale dopóki władza lokalna nie będzie sprzyjać swoim wyborcom, będzie przeciw nim. Pozdrawiam
~AJOT 2-11-2006 23:36
Patrzcie ludzie, Patrzcie !!! Odwieczny problem ! Znowu ta zima zaskoczyła jak co roku bo IM nikt nie powiedział że ona zawsze jest jak co roku ! Zaskoczyla drogowców ! Do czego to doszło ! Jak mogła ! Znowu z ręką w nocniku ! Kiedy to toważystwo się nauczy przewidywać ??? Jak sadzicie ?!
~AJOT 2-11-2006 23:42
PS> Ale jaka to przyjemność dla tych ludzi co tam pracują ciężko niema to jak gile wiszą pod nosem i uszy czerwone, ręce zgrabiałe ale są wdzięczni że mają PRACE ! Prawda ?
~sajgon precz! 3-11-2006 7:31
Przyjdzie miłoszek sajgonek i wszystko naprawi! Przecież on ma taki piękny uśmiech i bujną czuprynę! Co z tego, że jego hasła wyborcze to puste slogany? :))) ps. do "bezrobotnego": nie pomyliły ci się miasta? Gdzie ty widziałeś rondo koło McDonalda?!
~Do AJOT 3-11-2006 16:04
Do AJOT Toważystwo to chyba przez ,,rz,, się pisze prawda?
~addee 3-11-2006 16:44
Brak mi słow żeby określić nasze wspanieje władze dobrze,że chciaż pan Kusiak ma o sobie bardzo dobre zdanie i wciaż sie łudzie, że ktoś na niego zagłosuje:-D
~Do Szanownej PT Redakcji 3-11-2006 17:04
piszecie o utrudnieniach ale z redakcji "bankowo" nie dojedziecie na ulice Działkowicza do bloków gwarantuje głową -gdyz panowie z firmy Wamar zamkneli ja sobie na dobre .Poztawiono znak OBJAZD i cześć= sprawa załatwiona zapraszmy na piekne fotki a jeszcze wczęsniej mogła by w rowie wytrzaskanym przez kopareczke wyladowac śmieciarka p.Kasztelana to by było dopiero
~mega 3-11-2006 20:23
O dokończeniu ul.Kiepury i Noskowskiego chyba już zapomniano
~AJOT 3-11-2006 20:47
tak ok, niezauważyłem przepraszam
~Pan Czesław Wandzel jest dobrym 4-11-2006 9:57
fachowcem, chciał skończyć remont Podwala zapewne 10 listopada-byłby ładny prezent dla mieszkańców na wybory no i na św. Narodowe ale biedactwo nie przewidział, że o tej porze roku może już być zima i kłopot z temperaturą powyżej 8 stopni, a wystarczyło o remontach dróg pomyśleć pół roku wcześniej, a tak trzeba się pożegnać ze stołkiem po wyborach.
~to co się dzieje na jeleniogórskich drogach 4-11-2006 10:04
to kompromitacja ludzi odpowiedzialnych za remonty dróg. Kierownik Wandzel niech nie wciska, że roboty o tej porze roku nie wpłyną na ich jakość i trwałość. Panowie władza czas na zmiany! Kogo wiadomo! Tylko na kogo? Oto jest pytanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group