Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6673
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zima na jeleniogórskich drogach

Środa, 9 stycznia 2019, 14:41
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2019, 6:40
Autor: 112
Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W związku z opadami śniegu w regionie, warunki są trudne. Kierowcy „noga z gazu”. Jest ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

W związku z opadami śniegu w regionie jeleniogórskim drogi są śliskie, miejscami oblodzone. Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Na szczęście policja jeleniogórska w ostatnich kilku dniach nie odnotowała żadnego wypadku drogowego, jednak w regonie doszło do kilkunastu stłuczek, których przyczyną był manewr nieprawidłowego wymijania, nieudzielenie pierwszeństwa czy najechanie na tył innego pojazdu.

Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.

Wczoraj (8.01) około godziny 18.20 na ul. Kiepury w Jeleniej Górze doszło do zdarzenia z udziałem pieszej. Jak ustalili funkcjonariusze, 82-letnia kobieta weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Renault. Piesza została ukarana mandatem 220 zł – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.
Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group