Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zielone światło dla basenu w KK

Piątek, 2 lipca 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zielone światło dla basenu w KK
Fot. Angela
Dopiero za siedem lat zwykli mieszkańcy miasta będą mogli wykąpać się w krytym basenie przy Kolegium Karkonoskim. Inwestycja zostanie zakończona w 2012 roku, ale przez pięć kolejnych lat będzie dostępna tylko dla studentów i kadry akademickiej. Takie są wymogi Unii Europejskiej, z której funduszy pochodzi dofinansowanie budowy pływalni.

Władze Kolegium Karkonoskiego z kanclerz Grażyną Malczuk na czele odebrały z Urzędu Marszałkowskiego umowę na dofinansowanie w kwocie 6,5 mln zł na przebudowę krytej pływalni. Powstanie dzięki temu kryty basen z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonie 11,5 mln zł.

Budowa basenu zakłada prawie całkowite wyburzenie istniejącego przy wejściu do Kolegium Karkonoskiego obiektu i poszerzenie go. Powierzchnia niecki po zakończeniu inwestycji to 25 m na 12,5 m. Wokół pływalni będą zlokalizowane gabinety fizjoterapeutyczne, jak masaże podwodne czy suche. Basen będzie jednocześnie miejscem ćwiczeń dla studentów z fizykoterapii, gdzie będą odbywały się zajęcia praktyczne.

– Otrzymaliśmy 6,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej, pozostała kwota inwestycji jest naszym wkładem własnym. Teraz możemy przystępować do przetargu na wyłonienie wykonawcy – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Prace budowlane rozpoczną się wiosną 2011 roku. Zaplanowano je na 18 miesięcy. – Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat muszą być inwestycjami niedochodowymi, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać studenci z Jeleniej Góry oraz kadra akademicka. Kiedy minie pięć lat trwałości projektu, na basenu będą mogli wejść wszyscy mieszkańcy – mówi Grażyna Malczuk.

Jak podkreśla Jerzy Łużniak, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, decyzja o dofinansowaniu tej inwestycji zapadła przede wszystkim dlatego, że taki basen jest miastu bardzo potrzebny.
- Jelenia Góra ma tylko jeden basen przy Szkole Podstawowej nr 11. To za mało. Poza tym uczelni jest on bardzo potrzebny, podobnie jak mieszkańcom. To moment kiedy zaczynamy otwierać baseny. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie otwarty zespół basenów termalnych. Ponadto moim marzeniem jest, by kolejny basen został wybudowany przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. To jest realne – powiedział Jerzy Łużniak.

Basen przy „dziesiątce” nie powstał z braku środków. Zamiast kąpieliska szkoła dostała nowoczesne boisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group