Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3219
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zgłoś do konkursu ludzi, którzy zmienili Jelenią Górę

Niedziela, 20 kwietnia 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zgłoś do konkursu ludzi, którzy zmienili Jelenią Górę
Fot. org
Trwa konkurs „Od PRL–u do demokracji – Oni zmieniali Jelenią Górę w okresie ostatnich 25 lat”, do którego można zgłaszać ludzi, którzy swoim działaniem zmieniali małą ojczyznę. Kategorie wyróżnień to: kultura i sztuka, sport, turystyka, rekreacja, hobby; usługi socjalne i pomoc społeczna; edukacja i wychowanie; ochrona zdrowia oraz rozwój lokalny – w szczególności aktywizacja mieszkańców, budowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz promocja regionu i miasta.

- Ostatnie 25 lat to okres epokowych przemian Polski, a w szczególności jej małych ojczyzn. W Jeleniej Górze dziesiątki osób z pasją i energią oddawały swój czas i kompetencje dla rozwoju tego miasta – wyjaśnia Dariusz Pociecha z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej, jeden z organizatorów. - Warto i należy te osoby wyróżniać, tak aby zachować o nich pamięć oraz mobilizować kolejne pokolenia do społecznej aktywności. W związku z 25-leciem, jakie upłynęło od I wolnych wyborów, organizacje pozarządowe zapraszają do uczestnictwa w konkursie wyróżniającym te osoby – dodaje.
W konkursie każda osoba lub organizacja może zgłosić poprzez wypełnienie formularza konkursowego osoby, mogące zostać wyróżnione w związku z ich dokonaniami na jednym lub kilku polach rozwoju Jeleniej Góry.

Formularz konkursowy jest do pobrania ze strony dolnoslaskie.ngo.pl – baner „Od PRLu do demokracji - Oni zmieniali Jelenią Górę w okresie ostatnich 25 lat” lub u organizatorów konkursu w siedzibie Domu 7 marzeń przy ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze.

Informacje o zgłoszonych osobach zostaną opublikowane w opracowaniu prezentującymi sylwetki nominowanych osób. Wyboru trzech laureatów dokona kapituła, składającą się z przedstawicieli uczniów jeleniogórskich szkół, studentów, dziennikarzy, organizatora oraz organizacji pozarządowych. Laureatów, o których zostanie przygotowany reportaż filmowy publicznie poznamy 5. czerwca podczas uroczystej gali w Domu 7 marzeń przy ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze. Gala będzie towarzyszyć konferencji inaugurującej aktywność Domu 7 marzeń.

Organizatorzy konkursu to: Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Towarzystwo im. św. Brata Alberta, Koło w Jeleniej Górze.
Patronem Konkursu jest Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Pytania dotyczące konkursu można kierować do Dariusza Pociechy, tel. 885 205 214, e-mail: dariusz.pociecha@fres.org.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group