Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2838
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: ZGKiM przejmie targowisko „Flora”?

Środa, 3 lutego 2016, 13:25
Aktualizacja: Czwartek, 4 lutego 2016, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: ZGKiM przejmie targowisko „Flora”?
Fot. Przemek Kaczałko
– Spółka kupiecka „Flora” ze względu na dużą liczbę kupców, którzy wycofują się z handlu na tym bazarze zgłosiła chęć zakończenia działalności – poinformował prezydent Marcin Zawiła, który zaproponuje, aby targowisko było prowadzone przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze. Aby odciążyć nieco małych przedsiębiorców, zarządzeniem prezydenta obniżono czynsz dzierżawny.

- Po wystąpieniu różnych środowisk kupieckich zdecydowaliśmy się na wniosek radnej Danuty Wójcik obniżyć w styczniu, lutym i marcu czynsz dzierżawny o 30 procent – powiedział prezydent Marcin Zawiła. Opłata ta będzie w tych miesiącach zimowych, gdy ruch jest mniejszy, wynosić 2,03 zł/ mkw. W pozostałych miesiącach stawka nie ulegnie zmianie i będzie wynosić 2,70 zł/ mkw.

Czy w związku z tym atrakcyjny teren w centrum miasta może zmienić swoje przeznaczenie i zostanie sprzedany? - Kilkadziesiąt rodzin ma tu źródło dochodu, oferta terenowa na razie jest dość duża w Jeleniej Górze. Jak będzie taka potrzeba, to pewnie wrócimy do tego tematu, ale w tej chwili takiej potrzeby nie widzę – stwierdził Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group