Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6907
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zespoły z Gniezna grały w Szwajcarce

Poniedziałek, 21 maja 2018, 8:55
Aktualizacja: 15:54
Autor: WAC
Region: Zespoły z Gniezna grały w Szwajcarce
Fot. Użyczone
Zespoły „Zagrali i Poszli” oraz „Nieporozumienie” zagrały podczas majowej odsłony cyklu koncertów „Szwajcarkowe Granie”.

Oba zespoły są z Gniezna, „Zagrali i Poszli” na scenie występują od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Andrzej i Arek) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji, dziś pięciu – siedmiu muzyków i bogate instrumentarium. Zespół „Nieporozumienie” powstał w 1996 roku. Oprócz licznych występów w rodzinnym Gnieźnie zespół grał na wielu ogólnopolskich przeglądach m. in. „Szałamaja”, „Bazuna”, „Yapa” i gnieźnieńskie „Wibramy”. W roku 2003 zespół został oficjalnie rozwiązany. Obecnie na scenie możemy ujrzeć i usłyszeć filar zespołu czyli niezwykle charyzmatycznego Rafała Purola, który w Szwajcarce wystąpił z dwoma muzykami zespołu "Zagrali i Poszli".

Sala była szczelnie wypełniona gośćmi nie tylko z Kotliny Jeleniogórskiej, ale też np. z Łodzi, ze Szczecina. Zespół śpiewał i o górach, i o bliskim mu morzu. - Już tu kiedyś byli – mówi Krystyna Pisarska ze Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości. - Na IV Wędrownym Przeglądzie Piosenki Polana. Cieszymy się, że ciągnie wilka do lasu. A koncert był tak energetyczny, że trzeba było otwierać okna, aby pomieścić ten przypływ mocy. Wspólne śpiewy, okrzyki, klaskania, a niektórzy próbowali dać upust energii przez skoczne tańce. Oj, działo się. Staruszka Szwajcarka (rocznik 1823) przeżyła i nasiąkła tą wspólną radością. Mamy nadzieję, że Zagrali i Poszli będę tu powracać – podsumowuje organizatorka koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group