Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6104
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Zespół Karkonosze promował nas w Bambergu

Piątek, 21 czerwca 2013, 7:26
Aktualizacja: 14:05
Autor: Mea
Powiat: Zespół Karkonosze promował nas w Bambergu
Fot. Starostwo Powiatowe
– Tradycję piosenki regionalnej prezentował, podczas dwóch dni odpustu, zespół Karkonosze wraz z grupą z Bambergu Kreuzschuher Kerwasmusikanten – powiedziała Karolina Marczewska z wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Dwunastu członków regionalnego zespołu Karkonosze gościło w Bambergu. – Muzycy zaprezentowali utwory autorskie, znane folklorystyczne oraz wspólne z Kreuzschuher Kerwasmusikanten.

- Zespół Karkonosze śpiewa głównie o naszych pięknych górach i atrakcyjnej przyrodzie. Publiczność, która licznie przybyła na koncert, bo było ok. 3 tys. osób, była zachwycona. Dzięki czteroletniej współpracy tych zespołów, która rozpoczęła się na jeleniogórskich Targach Turystycznych Tourtec, mieszkańcy Bambergu znają już doskonale repertuar Karkonoszy i pytają gdzie można w powiecie jeleniogórskim spotkać naszych artystów. Wielu już zwiedzało powiat jeleniogórski, a jeszcze więcej chce tu przyjechać, by na żywo zobaczyć góry wychwalane w piosenkach – podkreślała Karolina Marczewska.

Po pierwszym dniu koncertów w gazecie lokalnej ukazał się artykuł o zespole Karkonosze, dzięki któremu na drugi dzień spotkań przybyło dwa razy więcej osób z miejscowości odległych o 15 km, po to by zobaczyć polskich artystów. – Po występach nawet bariera językowa nie przeszkadzała w porozumieniu się widzów z członkami zespołu. Występy Karkonoszy w Niemczech to niekonwencjonalna forma promocji naszego powiatu, która doskonale się sprawdza – mówiła Karolina Marczewska.

Kolejna wizyta, tym razem w powiecie jeleniogórskim, odbędzie się w ramach współpracy zespołów 13 lipca podczas festynu w Gruszkowie (Gmina Mysłakowice). Zespół Karkonosze zaprosił na koncert kilkanaście zespołów folklorystycznych, w tym grupę z Bambergu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group