Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 3818
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra /kraj: Żegnaj szkoło! Na dwa miesiące

Środa, 22 czerwca 2011, 13:55
Aktualizacja: Czwartek, 23 czerwca 2011, 9:51
Autor: Angela
Jelenia Góra /kraj: Żegnaj szkoło! Na dwa miesiące
Fot. Angela
Na ten dzień uczniowie szkół w całej Polsce czekali ostatnie dziesięć miesięcy. Uroczyście i radośnie zakończono rok szkolny 2010/2011. Były gratulacje i podziękowania, kwiaty i przemówienia. Nie zabrakło też wzruszeń i twardych postanowień na przyszły rok szkolny.

W Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze rok szkolny zakończyło 522 uczniów, z czego 104 to absolwenci szkoły. 21 osób odebrało w tym roku świadectwa z „czerwonym paskiem”. Wśród nich były m.in. Angela Mruk, mistrzyni Wiedzy Hotelarskiej 2011 i zwyciężczyni II miejsce w ogólnopolskich finałach Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej oraz Paulina Kurpiel, finalistka etapu ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

- Odchodząc z tej szkoły mamy poczucie, że skończył się jakiś etap w naszym życiu. Jest radość i satysfakcja, ale i żal. Najbardziej będzie nam brakowało tego rytmu życia, porannego wstawania się do szkoły, z którą się wszystko wiązało. Poza tym będzie nam brakowało znajomych, nauczycieli, miłej atmosfery. Na pewno zostaną nam pozytywne wspomnienia. Po tych czterech latach zbieramy owoce naszej pracy i możemy powiedzieć, że było warto! Szkoła techniczna była dobrym wyborem, bo teraz mamy już zawód – mówią Angela i Paulina.

Łezka w oku zakręciła się też wychowawczyni tegorocznych absolwentów, pani Barbarze Cymańskiej- Garbowskiej, która wyznała, że będzie jej brakowało tak dobrych uczniów.

- W tym roku ze szkoły odchodzą cztery klasy maturalne. Naukę w mojej klasie skończyło 31 osób. Żałuję, że moi uczniowie już odchodzą, ale niech idą w świat bo przyszłość należy do nich. Jak im będzie lepiej, to nam też. Mam nadzieję, że kontakt z nimi pozostanie – mówi pani Barbara Cymańska–Garbowska, nauczycielka ZSE-T w Jeleniej Górze.

Radości z ukończenia trzeciej klasy nie kryła m.in. Olga Nowak - Cieszę się, że jestem już w czwartej klasie, ale podczas wakacyjnej przerwy będzie mi brakowało znajomych – mówiła uczennica.

Kamila Jaworowska, Roksana Żłobińska i Patrycja Bahaj skończyły klasę drugą. Dziewczyny przyznają, że to nie był łatwy okres, a najbardziej „w kość” dała im matematyka. Teraz w planach mają odpoczynek: nad morzem i nad Czochą. Kamila chce też troszkę popracować.

Jak się okazuje, nie tylko uczniowie przeżywali stresy. - Dla mnie osobiście to był trudny czas, bo pierwszy rok sprawowałam tu funkcję dyrektora. Trudnych momentów było wiele, ale dzisiaj jestem zadowolona - mówiła Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Na uroczystości roku szkolnego obecni byli m.in. zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj, przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Lenard, naczelnik wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Waldemar Woźniak, przedstawiciele: Rzecznika Praw Dziecka i Rady Rodziców oraz wielu innych gości.

- Koniec roku szkolnego to chwila, na którą wszyscy uczniowie czekają przez dziesięć miesięcy. Nauka i praca są ważne, ale wypoczynek w okresie wakacji jest jeszcze ważniejszy. Mieliśmy dzisiaj okazję usłyszeć i zobaczyć jak wspaniałą młodzież ma Jelenia Góra, w tym m.in. laureatów olimpiad na szczeblu ogólnopolskim. Gratuluję wszystkim uczniom i całemu gronu pedagogicznemu, za ich ciężką pracę. Życzę wszystkim spokojnych i słonecznych wakacji, ale wiem też z własnego doświadczenia, że po jakimś czasie zaczyna się tęsknić za szkołą, koleżankami i kolegami, bo te spotkania na szkolnych korytarzach też mają swój urok i są niezwykle cenne – mówił Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Na zakończenie uroczystości dla wszystkich uczniów i przybyłym gościom zagrali: ksiądz Krzysztof Lewicki oraz uczniowie: Michał Piwowarski i Mateusz Baranowski.

Dzisiaj naukę skończyli również uczniowie Niepublicznej Szkoły nr 707 w Karpaczu. Tu również nie obyło się bez wyróżnień, słów gratulacji, i podziękowań (foto w galerii).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group