Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9111
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zęby w ścianę największej szkoły w mieście

Czwartek, 18 września 2008, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zęby w ścianę największej szkoły w mieście
Fot. TEJO
Jeszcze przez prawie miesiąc nieczynna pozostanie stołówka w Szkole Podstawowej nr 11. Do placówki uczęszcza ponad 1000 dzieci. Rodzice wielu są oburzeni, że niemal ich pociechy pozostaną w szkole bez ciepłego posiłku do 15 października. Dyrekcja tłumaczy jednak, że wynikło to z decyzji rady rodziców.

Zmiana ajenta, który do tej pory przygotowywał obiady dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 spowodowała, że dzieci i młodzież zostały skazane jedynie na kanapki i bułki ze sklepiku.
Dlaczego? Nie przewidziano bowiem, że wypowiedzenie umowy byłemu ajentowi wymaga natychmiastowego znalezienia nowego, który miałby oferować jakościowo lepsze usługi.

- Tą sprawą od początku zajmowała się rada rodziców - tłumaczy Waldemar Konert, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11. - Na wniosek rady rodziców były ajent dostał wypowiedzenie i rodzice mieli też znaleźć nowego zleceniobiorcę, bo to ich dzieci będą te obiady jadły.

Tymczasem od połowy września drzwi stołówki zostały zamknięte na głucho. Z wcześniejszych informacji wynikało, że stołówka miała być nieczynna co najwyżej na tydzień, jednak uczniowie skorzystają z niej dopiero od 15 października.

Dyrekcja szkoły tłumaczy, że nic tu nie zawiniła a rada rodziców mówi, że miała dobre intencje. Jak widać, w całym tym zamieszaniu zapomniano jednak o najważniejszej stronie tej sprawy – dzieciach. Dla wielu szkolny obiad pozostaje jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia. Dobrymi chęciami i tłumaczeniami się one nie najedzą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
293
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group