Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6995
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszyce: Zdrowieją seniorzy z Wojcieszyc

Czwartek, 14 maja 2020, 10:34
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2020, 12:09
Autor: WAC
Wojcieszyce: Zdrowieją seniorzy z Wojcieszyc
Fot. Prawny z Pixybay
Poprawia się sytuacja sanitarna w Rezydencji Seniora w Wojcieszycach, gdzie u pensjonariuszy pod koniec kwietnia stwierdzono zarażenie koronawirusem.

Przypomnijmy. W placówce opiekuńczej dla osób starszych pod koniec kwietnia wykryto ognisko koronawirusa. Pozytywny wynik badania na jego obecność miało aż 32 przebywających w niej seniorów.

Wieści docierające z Wojcieszyc w ostatnich dniach są na szczęście dużo bardziej pozytywne. Wyniki kolejnych badań u 13 pensjonariuszy Rezydencji Seniora były negatywne. Pozostali łagodnie przechodzą chorobę. Zdrowy jest personel placówki.

Jak się jednak okazuje, placówka w Wojcieszycach nie działała do końca legalnie. Przeprowadzona w niej kontrola z Oddziału Kontroli i Nadzoru Pomocy Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wykazała, że przy zgłoszeniu jej działalności nie dopełniono wszystkich wymogów formalnych. W związku z tym nałożono na organ prowadzący Rezydencję karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.

Od decyzji tej odwołaliśmy się do Ministerstwa Rodziny i Opieki Społecznej - mówi dyrektor Rezydencji Seniora Anna Wolińska. - Obecnie czekamy na odpowiedź. Jednocześnie chcę podkreślić, że firma od której wynajęliśmy pomieszczenia gdzie funkcjonuje nasza placówka, przy podpisywaniu umowy przedstawiła nam oświadczenie, że posiada wszelkie zezwolenia na prowadzenie w obiekcie działalności leczniczej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group