Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6113
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdrowie na budowie za kradzione

Wtorek, 6 stycznia 2009, 12:31
Aktualizacja: 12:31
Autor: TEJO
Typowo „po polsku” pracowali dwaj budowlańcy z Jeżowa i Piechowic, którzy na placu robót zamiast pracować, pili wódkę. Kiedy zobaczyli dno butelek, ukradli narzędzia, sprzedali je, a pieniądze przepili. Kompletnie pijanych mężczyzn zatrzymała policja.

5 stycznia 2009 roku policjanci z Sekcji Kryminalnej Komisariatu Policji w Jeleniej Górze na podstawie zabranych informacji wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Parę dni wcześniej właściciel domu zgłosił policjantom kradzież elektronarzędzi z terenu budowy. Swoje straty wycenił na 1000 złotych. Funkcjonariusze szybko odnaleźli sprawców. Okazali się nimi 37-letni mieszkaniec gminy Jeżów Sudecki i 41-letni mieszkaniec Piechowic.

Mężczyźni byli zatrudnieni na budowie, mieli jej także pilnować. Zamiast tego spożywali alkohol, a kiedy zabrakło na używkę pieniędzy to ukradli elektronarzędzia. Skradzione mienie sprzedali przygodnej osobie. „Zarobione„, w ten sposób pieniądze przeznaczyli na alkohol.

W chwili zatrzymania obydwaj byli kompletnie pijani. Mieli blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 41-latek jest poszukiwany w celu osadzenia w zakładzie karnym. a tego typu przestępstwo – kradzież - grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group