Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6476
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdrowe pogotowie. Zaprezentują dorobek i nauczą ratować ludzi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 czerwca 2011, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angela
Fot. red
Jutro (sobota) w godz.10 – 14 Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze otworzy swoje drzwi, zaprezentuje ambulans z nowoczesnym wyposażeniem i nauczy chętnych udzielania pierwszej pomocy. Impreza odbędzie się na placu Piastowskim w Cieplicach w związku z realizowaną przez Ministerstwo Zdrowia kampanią społeczną "Zdrowe Wakacje".

Celem kampanii społecznej "Zdrowe Wakacje" jest poszerzenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznanie mieszkańców z funkcjonowaniem systemu "Państwowe Ratownictwo Medyczne". Impreza zostanie połączona z Dniem Otwartym Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, budynku placówki odwiedzić jednak nie będzie można.

Całość odbędzie się na placu Piastowskim w Cieplicach, gdzie będzie okazja do zapoznania się historią i stanem obecnym Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze oraz projektami realizowanymi przez jednostkę.
W ramach prezentacji, dla osób zainteresowanych, zostanie udostępniony ambulans ratownictwa medycznego wraz z jego nowoczesnym wyposażeniem. Pogotowie w ramach współpracy z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze będzie też prowadziło warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy połączone ze szkoleniem oraz konkursami.

- Jest to akcja ogólnopolska realizowana przez Ministerstwo Zdrowia po raz pierwszy. W Cieplicach wystawione będą dwa namioty. W jednym z nich będzie można posłuchać historii Pogotowia Ratunkowego i tuż obok zobaczyć ambulans z nowoczesnym wyposażeniem. W drugim namiocie będzie można przyjrzeć się akcji udzielania pierwszej pomocy oraz poćwiczyć na fantomach –zapowiada Dariusz Kłos, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 3-06-2011 13:12
Teściową namówię ...mam nadzieję, że będzie tradycyjna degustacja pavulonu ... ! :)
~do rymcycymc 3-06-2011 15:48
Troszkę uśmiałem się z Twojego komentarza, mimo iż jest okrutny :)
~gwiazda 3-06-2011 16:34
Ja też się uśmiałam:-)))
~ 3-06-2011 22:13
Brawo!!! Rymcycymcy jest nie do pobicia:)Wszystkie jego komentarze:)
~ 3-06-2011 23:17
Tłuk jest nic więcej, wiesz co ludzie myślą słysząc takie komentarze?palant
~ 3-06-2011 23:48
no raczej nic nie myślą >>słysząc
~Gluteus Max 3-06-2011 23:53
rymcymcy Dowcip w sam raz na rozpoczęcie Familiady :/ Normalnie zawstydziłeś Strasburgera :/
~Fuck Yea 4-06-2011 0:01
Ciekawe rymcy...cośtam kogo wezwiesz (amatorze) gdy zacznie umierać twoja matka lub ktoś bliski. Pewnie masz wiele alternatyw i instytucji chetnie tobie pomagających :/ Z twoim poziomem nie wytrzymałbyś jednego dnia w karetce - nawet jako obserwator. Tylko na tym portalu istniejesz f...rze iiIi:
~Fuck Yea 4-06-2011 0:15
Ciekawe rymcy...cośtam kogo wezwiesz (amatorze) gdy zacznie umierać twoja matka lub ktoś bliski. Pewnie masz wiele alternatyw i instytucji chetnie tobie pomagających :/ Z twoim poziomem nie wytrzymałbyś jednego dnia w karetce - nawet jako obserwator. Tylko na tym portalu istniejesz f...rze iiIi:

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group