Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 1867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdrowe pogotowie. Zaprezentują dorobek i nauczą ratować ludzi

Piątek, 3 czerwca 2011, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zdrowe pogotowie. Zaprezentują dorobek i nauczą ratować ludzi
Fot. red
Jutro (sobota) w godz.10 – 14 Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze otworzy swoje drzwi, zaprezentuje ambulans z nowoczesnym wyposażeniem i nauczy chętnych udzielania pierwszej pomocy. Impreza odbędzie się na placu Piastowskim w Cieplicach w związku z realizowaną przez Ministerstwo Zdrowia kampanią społeczną "Zdrowe Wakacje".

Celem kampanii społecznej "Zdrowe Wakacje" jest poszerzenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznanie mieszkańców z funkcjonowaniem systemu "Państwowe Ratownictwo Medyczne". Impreza zostanie połączona z Dniem Otwartym Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, budynku placówki odwiedzić jednak nie będzie można.

Całość odbędzie się na placu Piastowskim w Cieplicach, gdzie będzie okazja do zapoznania się historią i stanem obecnym Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze oraz projektami realizowanymi przez jednostkę.
W ramach prezentacji, dla osób zainteresowanych, zostanie udostępniony ambulans ratownictwa medycznego wraz z jego nowoczesnym wyposażeniem. Pogotowie w ramach współpracy z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze będzie też prowadziło warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy połączone ze szkoleniem oraz konkursami.

- Jest to akcja ogólnopolska realizowana przez Ministerstwo Zdrowia po raz pierwszy. W Cieplicach wystawione będą dwa namioty. W jednym z nich będzie można posłuchać historii Pogotowia Ratunkowego i tuż obok zobaczyć ambulans z nowoczesnym wyposażeniem. W drugim namiocie będzie można przyjrzeć się akcji udzielania pierwszej pomocy oraz poćwiczyć na fantomach –zapowiada Dariusz Kłos, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group