Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8724
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zdrowe Dzieci – Zdrowa Polska” dla kowarskich przedszkolaków

Czwartek, 27 września 2012, 7:44
Aktualizacja: 15:43
Autor: mea
Region: Zdrowe Dzieci – Zdrowa Polska” dla kowarskich przedszkolaków
Fot. mea
Przedszkole w Kowarach, jako drugie w Polsce, zrealizowało projekt „Zdrowe Dzieci – Zdrowa Polska”. Chodzi o przystosowanie sali do potrzeb maluchów. Sponsorem jonizatora powietrza, elastycznych mat, lekkich stolików, segmentu i pojemników na zabawki, które kosztowały ok. 20 tys. zł, jest Nadleśnictwo „Śnieżka”. – Wszystko po to, by dzieci bawiły się oraz rozwijały zdrowo, bezpiecznie i w higienicznych warunkach – powiedziała Mariola Tatowicz, dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowarach.

Celem programu jest rozwiązywanie problemów, związanych z chorobami cywilizacyjnymi wśród dzieci, m.in. otyłości, wad postawy czy też alergii, poprzez wprowadzenie nowych standardów higieny i bezpieczeństwa w placówkach oświatowych.

- Dostaliśmy zaproszenie do udziału w projekcie od osób ze Stowarzyszenia Barys z Ząbkowic Śląskich. Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach ufundowało m.in. maty amortyzujące uderzenia, dające bezpieczeństwo i higienę, segment na zabawki, przezroczyste pojemniki, by dzieci widziały jakie przybory znajdują się w środku i same mogły zadecydować, które wybrać. Pojemniki mają przykrywki, dzięki czemu zabawki w nich nie kurzą się. Przedszkole otrzymało także jonizator powietrza na sezon grzewczy, dzięki któremu powietrze nie wysusza śluzówek nosa u dzieci - mówił Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

Sala została urządzona zgodnie z projektem „Zdrowe Dzieci - Zdrowa Polska”, dzięki Jarosławowi Zającowi, nadleśniczemu Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach oraz prezesowi Stowarzyszenia Barys w Ząbkowicach Śląskich, który dzięki temu, że jest karateką i dżudoką, rozumie potrzebę wyłożenia sali odpowiednimi matami, by zapewnić prawidłowy rozwój dzieci i bezpieczeństwo.

W przedszkolu została wykorzystana specjalna technologia miękkiej podłogi (maty typu tatami, które służą sportowcom do ćwiczeń). Dzięki temu dzieci mogą chodzić po niej boso, masując tym samym stopy. - Taka mata jest ciepła, przytulna, miła w dotyku i łatwa w utrzymaniu - podkreśla Mariola Tatowicz. - Ponadto zrezygnowaliśmy z tradycyjnych stolików i krzeseł. Teraz każde dziecko dostaje mały stoliczek, który może podnieść i ustawić tam gdzie chce, by rysować klęcząc lub siedząc po turecku, dzięki czemu jest cały czas w ruchu i nie utrwala złych nawyków, sprzyjających wadom kręgosłupa - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group