Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6208
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdrowe chorym dały radość

Wtorek, 2 czerwca 2009, 7:51
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zdrowe chorym dały radość
Fot. Angela
W dniu dziecka o swoich małych pacjentach nie zapomniały pielęgniarki z Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, które zaprosiły wczoraj na oddział przedszkolaki z Przedszkola nr 4. Od przeprowadzenia imprezy głównej organizatorki nie odwiodła nawet poranna, poważna kontuzja nogi. I trzeba przyznać, było warto. Uśmiechy zagościły na twarzach malców jak przed chorobą.

W tym roku organizatorzy dnia dziecka w szpitalnym oddziale dziecięcym oraz zaproszeni goście – przedszkolaki z Przedszkola nr 4 z ulicy Krasickiego - przygotowali dla chorych maluchów sporo niespodzianek. Goście zagrali przedstawienie zatytułowane „Chrońmy przyrodę”.

Piękne przebrania przykuły uwagę, a wygłaszane przez sześciolatków dialogi wywołały uśmiech na twarzach małych pacjentów. Na przedstawieniu się jednak nie skończyło. Były piosenki i tańce. W ramach akcji „dzieci – dzieciom” przedszkolaki przyniosły swoim chorym kolegom i koleżankom zebrane maskotki, zabawki i książki.

– Włączamy się w różne akcje oraz uczymy dzieci szacunku i pomocy potrzebującym, w tym również chorym dzieciom – mówi Małgorzata Duszkiewicz, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.
Odwdzięczyli się im organizatorzy, którzy rozdali gościom niespodzianki, a dla swoich małych pacjentów przygotowali poczęstunek i prezenty.

Organizatorem dnia dziecka na jeleniogórskim oddziale szpitalnym jak co roku jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze, z Anną Sinicą na czele. W tym roku jednak po pechowym incydencie, który przydarzył się głównej organizatorce, impreza zawisła na włosku. Anna Sinica upadła rano i skręciła nogę, którą włożono jej w gips.

Zastanawialiśmy się nad odwołaniem imprezy, ale już rano przygotowaliśmy się do uroczystości, dzieci to widziały, czekały na imprezę i nie miałam sumienia ich zawieść i odmówić im takiej przyjemności – śmieje się pani Ania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group