Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5833
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Zdolny szóstoklasista z Trzcińska

Piątek, 3 marca 2017, 15:51
Aktualizacja: 15:55
Autor: Karolina Rokicka
Janowice Wielkie: Zdolny szóstoklasista z Trzcińska
Fot. Użyczone
„zDolny Ślązaczek” to prestiżowy, interdyscyplinarny konkurs wojewódzki dla uczniów klas IV–VI SP, realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Organizatorami konkursu są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Uczeń VI klasy Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich Juliusz Ameljan-Kowalski, mieszkaniec Trzcińska zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego z matematyki i języka polskiego.

18 stycznia we Wrocławiu odbył się finał matematyczny, gdzie 57 uczniów rozwiązując zadania otwarte rywalizowało o tytuł laureata. Zadania były złożone i wieloetapowe, wykraczały poza program szkoły podstawowej. Julek bardzo dobrze sobie z nimi poradził i jako jeden z 24 uczniów w województwie uzyskał najwyższy tytuł: "Laureata XIV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek z części matematycznej".

Z kolei 8 lutego miał miejsce finał z części polonistycznej. Spośród 60 uczestników z całego województwa laureatami zostało 32 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 28 punktów na 30 możliwych. Julek zdobył maksymalną liczbę punktów, jednocześnie zdobywając tytuł „Laureata XIV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek z części polonistycznej”.

„zDolny Ślązaczek” przygotowywał się pilnie do obu części konkursu przez cały semestr, pokonując kolejne jego szczeble. Zapoznawał się z zagadnieniami z zakresu arytmetyki, algebry, geometrii, gramatyki, ortografii oraz literatury. Wielotygodniowe przygotowania pod opieką Anny Kowalskiej i Joanny Faber, nauczycielek z GZSz im. W. Rutkiewicz. Ciężka, wytrwała praca, a także wrodzony talent przyniosły fantastyczne efekty.

Warto wspomnieć, że młody mieszkaniec Trzcińska ma na swoim koncie także inne sukcesy na polu naukowym, m.in. jest stypendystą Programu Stypendialnego o nazwie „Zdolny Śląsk” za rok 2016/2017 nagradzającego najzdolniejszą młodzież w zakresie osiągnięć m.in. naukowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group