Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7254
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdeptali flagę z kirem, mogą trafić za kraty

Piątek, 23 lipca 2010, 8:13
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Dwóch mieszkańców Bogatyni w okresie żałoby narodowej zdjęło flagę Polski i podeptało ją na oczach sąsiadki. Chwilę później mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Prokurator żądał dla nich sześciu miesięcy więzienia. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skierował sprawę do rozpoznania. Pierwsza merytoryczna rozprawa odbędzie się 17 sierpnia br.

Mieszkańcy Bogatyni (21 i 24 lata) znieważyli flagę państwową 13 kwietnia br., trzy dni po katastrofie w Smoleńsku, w której zginęło 96 najważniejszych osób w państwie, w tym: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką,

Kompletne pijani mieszkańcy Bogatyni najpierw ściągnęli flagę z masztu i chcieli ją ukraść. Zobaczyła to sąsiadka przez okno, która głośno zaczęła ich upominać. Wtedy mężczyźni podeptali flagę i uciekli. W innej części miasta Bogatynia zaczęli się awanturować, za co zostali zatrzymani przez policję.

W tym samym czasie na komisariat policji dotarła kobieta, która była świadkiem znieważenia flagi i złożyła oficjalne zawiadomienie i popełnieniu przestępstwa. Mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub wiezienia do jednego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group