Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 7024
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdążyli przed lockdownem

Sobota, 20 marca 2021, 8:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zdążyli przed lockdownem
Fot. Tomek Raczyński
Planowana na sobotę (20.03) premiera spektaklu "Zagraj to jeszcze raz, Sam" - odbyła się dzień wcześniej, ponieważ rząd ponownie zakazuje otwartej działalności placówek kultury. Szczęśliwcy mieli okazję zobaczyć w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze sztukę Woody'ego Allena w reż. Marcina Sosnowskiego.

Reżyser Marcin Sosnowski znany jest jeleniogórskiej publiczności m.in. z "Szalonych nożyczek", które cieszyły się bardzo dobrym odbiorem, czy "Najdroższego". Tym razem na warsztat wzięto twórczość Woody'ego Allena.

To dowcipna, inteligentna historia, pełna fajnych cytatów z historii filmów i literatury. Wszyscy znamy Woody'ego Allena, jego poczucie humoru... Bywał w Polsce jako muzyk, grał na klarnecie - mówił Marcin Sosnowski, reżyser spektaklu.

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" to sztuka, w której na scenę - w roli aktora - wrócił Tadeusz Wnuk, na co dzień dyrektor Teatru Norwida.

Wracam na scenę jako aktor po 4 latach. Tego się nie zapomina, natomiast postaram się sprostać wymaganiom, które postawił reżyser i niewątpliwie odczuwam radosne podniecenie, że wracam na deski - mówił przed premierą Tadeusz Wnuk, który zagrał postać Humphrey'a Bogarta.

Piątkowa premiera była też okazją do złożenia życzeń, bowiem 27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru, ale decyzją rządu - nie będzie można go obchodzić z widzami. Dyrektor placówki podziękował widzom, że zmienili plany i przybyli dzień wcześniej, niż pierwotnie planowano premierę.

Teatr przechodził wiele różnych rewolucji, reform, przemian, ulegał modom, trendom, ale nigdy nie przestał istnieć. Dlatego życzmy sobie, żeby żadna siła zewnętrzna, wewnętrzna nie pozwoliła na to, żebyśmy nie mogli uczestniczyć w życiu teatru, sztuce. Mam nadzieję - do zobaczenia 10 kwietnia - powiedział Tadeusz Wnuk.

"Zagraj to jeszcze raz, Sam"
Autor: Woody Allen
Tłumaczenie: Grażyna Dyksińska, Jerzy Siemasz
Reżyser: Marcin Sosnowski
Scenografia: Marek Chowaniec
Choreografia (konsultacje ruchowe): Marcelina Leśniak
Występują: Agata Darnowska, Marta Kędziora, Anna Ludwicka - Mania, Jacek Grondowy, Robert Mania, Tadeusz Wnuk.

Twoja reakcja na artykuł?

14
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
23%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group