Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6904
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdali śpiewająco w Akademii Młodego Melomana

Niedziela, 3 lipca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Zdali śpiewająco w Akademii Młodego Melomana
Fot. Agrafka
„Piknik muzyczny” z okazji zakończenia roku akademickiego 2010/1011 w Akademii Młodego Melomana odbył się wczoraj w Filharmonii Dolnośląskiej. Imprezę prowadzili aktorzy: Honorata Magdeczko–Capote, związana z Teatrem Maska oraz Jacek Paruszyński z Teatru im. C.K. Norwida.

Z powodu niesprzyjającej pogody uroczystość zakończenia roku nauki w Akademii Młodego Melomana została przeniesiona do Filharmonii Dolnośląskiej, choć pierwotnie miała odbyć się w plenerze. Całość rozpoczął koncert Orkiestry Kameralnej Klasik Modern działającej przy Filharmonii Dolnośląskiej, która przypomniała utwory grane podczas lekcji w Akademii Młodego Melomana.

Wykładowcy, w których rolę wcielili się aktorzy Honorata Magdeczko-Capote i Jacek Paruszyński, sprawdzali wiedzę muzyczną słuchaczy. Podczas 16 spotkań młodzi akademicy odkrywali co piszczy, buczy, dźwięczy i szeleści w instrumentach tego świata. Okazało się, że dzieci znakomicie opanowały informacje z wcześniejszych zajęć i potrafiły rozróżnić instrumenty dęte, strunowe, perkusyjne, czy też powiedzieć ile strun ma harfa. Nie zabrakło tańców i zabaw np. w „Zwariowanego Chopina”.

Po części muzycznej odbyło się losowanie wspaniałych nagród dla najpilniejszych młodych melomanów z akademii, którzy uczestniczyli minimum w 11 lekcjach. Do wręczonego na pierwszych zajęciach Indeksu Młodego Melomana uczestnicy wklejali bilety z „Niedzielnych Poranków Muzycznych”. 100 uczestników otrzymało dyplomy zaliczenia roku akademickiego 2010/2011 w Akademii Młodego Melomana. Kolejne wykłady – już od września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group