Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 4236
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zbliża się Uphill Kowary – Przełęcz Okraj

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 22:51
Aktualizacja: 23:18
Autor: MDvR
Region: Zbliża się Uphill Kowary – Przełęcz Okraj
Fot. użyczone
Już w najbliższy czwartek, 15 sierpnia zapraszamy do położonych u stóp Karkonoszy Kowar, skąd wszyscy śmiałkowie ruszą na biegowo–kolarską wspinaczkę na Przełęcz Okraj. Na zawodniczki i zawodników czekają trzy sportowe wyzwania, ale wybrać można tego dnia tylko jedno...

W programie jest bieg alpejski o długości 9,5 km (VI Bieg Górski Kowary – Okraj), indywidualna jazda na czas na szosie (XXII Kolarski Wjazd Kowary – Okraj), której trasa mierzy 13 km oraz uphill MTB o długości 9,5 km. Na każdej z tras przewyższenie sięgnie ponad 600 m! Zapisy do wszystkich trzech wyścigów wciąż są dostępne, a zgłosić się można przez stronę zawodów https://okraj.uphillrace.pl/

Opłaty startowe wzrosły po 1 sierpnia, ale wolne miejsca na liście startowej wciąż czekają. Dla mieszkańców Kowar opłata jest niższa i niezmienna i wynosi tylko 40 PLN. Wszyscy zawodnicy otrzymają w ramach opłaty startowej m.in. medal na mecie i pamiątkową koszulkę. Będą oczywiście punkty odżywcze, depozyt i odpowiednio oznakowana trasa. Biuro zawodów będzie się mieścić przy ul. 1- go Maja w Kowarach przy Urzędzie Miasta.

Biuro będzie czynne już dzień przed zawodami i numery startowe będzie można odbierać od godziny 18:00 do 20:00. W dniu imprezy biuro będzie czynne od godziny 8:00 rano.

W świąteczny poranek 15 sierpnia jako pierwsi wystartują kolarze górscy – oni ruszą na trasę wspinaczki na Przełęcz Okraj (1046 m) o godzinie 10:00. O 11:00 nastąpi start dla biegaczy górskich i początek biegu alpejskiego (w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich zawody posiadają kategorię I). W samo południe, o 12:00, na trasę wyruszą kolarze szosowi. Będzie to indywidualna jazda na czas, więc zawodnicy startować będą pojedynczo, w równych odstępach czasowych. Meta zahaczy o czeskie Pomezne Boudy i Malą Upę, a imprezę zakończą dekoracje zwycięzców, które rozpoczną się od godziny 15:00.

Organizator tegorocznego ścigania na trasie Kowary – Okraj zaprasza też na pozostałe imprezy, które jeszcze w tym roku nam zostały, przede wszystkim na cykl maratonów MTB Bike Maraton i wyścigi szosowe Szosowy Klasyk, a także na finał cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg i bieg alpejski 4F Świeradów RUN, który odbędzie się 14 września. Szykuje się też nowy uphill, bo przecież Grabek Promotion organizuje też kultowy wjazd na Śnieżkę! Być może Kowary – Okraj stanie się godnym przeciwnikiem dla Uphill Race Śnieżka!

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
305
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group