Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 7431
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbliż się do międzynarodowego kina niezależnego

Poniedziałek, 20 lutego 2012, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Zbliż się do międzynarodowego kina niezależnego
Fot. ....
15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "ZOOM – ZBLIŻENIA 2012" zaliczany do największych i najważniejszych tego typu w Polsce, rozpocznie się już 21 lutego w Kinie „Lot” i potrwa do 26. Nie zabraknie więc warsztatów filmowych i krytycznych. Bilet kosztuje 5 zł, karnet 10 zł.

Ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym, więc dopuszczane są w nim rozmaitych form - filmów fabularnych, dokumentalnych i najróżniejszych eksperymentów realizowanych przy pomocy kamery. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych. Zaplanowano Polsko-Czesko-Węgiersko-Słowackie Warsztaty Filmowe dla Młodych Twórców oraz Warsztaty Krytyki Filmowej.

Do tegorocznego ZOOM-u zakwalifikowano 95 filmów. Z zagranicznych propozycji będzie można zobaczyć m.in.: „Forever Young”- reż. Robin Lipo (CZ/PL), „Tabu”- reż. Vincent Coen, Jean Julien Collette (BEL), “ÁMÁR”- reż. Isabel Herguera (ESP), “La Femme Infant” - reż. Diane Sara (FRA), . “Amok” - reż. Christoph Baumann (D), Drum and Bass” - reż. Maria Olhova (SVK), a także “Progress” - reż. grupa dzieci (HRV).

Nie zabraknie polskich produkcji m.in: „NREMsen” – reż. Piotr Włodarczyk (PL), „Przychodzisz we śnie proszona” – reż. Justyna Bilik (PL), „Pióro” – reż. Wiesław Zieliński (PL), „List z rzeki” – reż. Jarosław Piskozub, Maciej Jasiński (PL), „Sztuka narzekania” – reż. Karolina Łuczak (PL), „Odwyk” – reż. Krzysztof Jankowski (PL), „Klinika absurdu” – reż. Jan Wojtyński (PL), „Misja na Marsa” – reż. Haukur M Hrafnsson (PL) „Koniec świata” – reż. Natalia Kostenko (PL), a także „Bez odpowiedzi” – reż. Przemek Filipowicz (PL).

Na festiwalu zagości profesjonalne, międzynarodowe jury oraz znani przedstawiciele świata filmowego i mediów audiowizualnych. Odbędą się projekcje konkursowe i pokazy specjalne, nie zabraknie również paneli dyskusyjnych oraz otwartych dla widzów obrad jury i spotkań z twórcami. Przewidziano także imprezy towarzyszące.

21 lutego o godz. 18.00 w Kinie „Lot” odbędzie się pokaz specjalny „DAAS” w reż. Adriana Panek, a po projekcji nastąpi spotkanie z reżyserem filmu oraz Robertem Gonerą. 22 lutego o godz. 19.00 w JCK przy ul. Bankowej można obejrzeć oryginalny niemy film „Mocny człowiek” w reż. Henryka Szaro z 1929 r., z akompaniamentem na żywo w wykonaniu Super Trio w składzie: Maciej Maleńczuk, Robert Tuta, Kuba Rutkowski. Bilety w cenie 10 zł.
W czwartek o 9.30 w Kinie Lot rozpoczną się projekcje konkursowe, które potrwają do godz. 17.00, a o godz. 19.00 nastąpi ich omówienie warsztatowe i o godz. 20.00 pokaz specjalny „The Maiden Danced To Death” w reż. Endre Hules. Zwieńczeniem dnia będzie koncert grupy Mikcomusic, który rozpocznie się o godz. 22.00 w Klubie Orient Ekspress. Bilety kosztują 5 zł, karnet na 5 dni 10 zł.

24 lutego po projekcjach konkursowych i warsztatach, które rozpoczną się o godz. 9.00 można będzie podziwiać o godz. 15.00 film „Latający mnich i tajemnica da Vinci” w reż. Mariana Cegel-Solcanska. O 19.30 rozpocznie się pokaz specjalny „Kl”, w reż. Leszka Dawida.
W sobotę po projekcjach konkursowych o godz. 15.00 zostanie wyświetlony film „Nevinost”, reż. Jan Hrebejk, a o godz. 20.00 „Lęk wysokości”, reż. Bartosz Konopka.

Gala Festiwalowa, podczas której zostaną ogłoszone wyniki, wręczone nagrody i statuetki, także odbędą się projekcje zwycięskich filmów, odbędzie się 26 lutego o godz. 11.00 w Kinie LOT. Organizatorem festiwalu odbywającego się pod patronatem Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce, jest m.in. Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group